İş Bankası parayı yuttu

BoynuzluKitsune

Centipat
Yer
Adana
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600 Ekran Kartı: RX 580 8GB

Ram: Corsair Vegance DDR4 2X8 16GB 3000 mhz, Anakart: Gigabayte A320m, MSİ MAG A650BN 80+ Bronze PSU, Sistem türü: 64 bit
Geçen günlerde ininal kartıma İş Bankası'nın ATM'si üzerinden para yatırmak istedim. Sağ olsun parayı aldı ama yatmadı bir nevi 700TL mi yuttu. İş bankasını aradığımda bir türlü yetkili kişilere bağlanamıyorum. Ne yapabilirim?

İninal'i ara derdini anlat, onların İş Bankası ile iletişime geçmesi gerekir. Derlerse ki sizin İş Bankası ile iletişime geçmeniz lazım diye ya arkadaşın dediği gibi şubeye git ya da müşteri hizmetlerini ara aç hoparlörü açana kadar bekle. Her ATM'nin kendine ait bir kodu olur umarım o kodu almışsındır çünkü muhtemelen soracaklar. Sayım yapıldığında söylediğin kadar fazla çıkarsa para hesabına yatacaktır.

Geçen günlerde ininal kartıma İş Bankası'nın ATM'si üzerinden para yatırmak istedim. Sağ olsun parayı aldı ama yatmadı bir nevi 700TL mi yuttu. İş bankasını aradığımda bir türlü yetkili kişilere bağlanamıyorum. Ne yapabilirim?

İninale destek atın Papara'da ben öyle yapmıştım 200tlmi yutmuştu hediye 200TL daha atmışlardı acayip mutlu olmuştum gidin yazın şu kodlu ATM'den şu kadar para yatırdım para hesabıma geçmedi filan deyin zaten paranın yatırıldığı ATM'de gözükür hesaba geçmediği gözüktüğü anda parayı yatırırlar.

İninale destek atın Papara'da ben öyle yapmıştım 200tlmi yutmuştu hediye 200TL daha atmışlardı acayip mutlu olmuştum gidin yazın şu kodlu ATM'den şu kadar para yatırdım para hesabıma geçmedi filan deyin zaten paranın yatırıldığı ATM'de gözükür hesaba geçmediği gözüktüğü anda parayı yatırırlar.

İşlem birkaç hafta sürebilir Papara'da 1 hafta hadi kartta 4 hafta sürmüştü.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şaka bir yana şubeye giderseniz paranızı geri vermeme ihtimalleri yok. Atm'lerin para yutması kart yutması vs. sık karşılaşılan şeyler.

Şubeye git form doldurtuyorlar işleme alıyorlar. Ha ne zaman verecekleri bankadan bankaya değişir ben PTT kartındaki parayı halkbanka yutturduğum için 2 ay sürdü geri yatırmaları.

Şubeye gitmekten başka yapacak bir şey yok gibi. Şubeye gideceksiniz. Gittikten sonra şu şu tarihte, şu konumda bulunan İş Bankası ATM'si, şu kadar banknotlu paramı yuttu diyeceksiniz. Bilgileri doğru hatırlamanız, oldukça büyük önem arz etmekte. Sonra kontrol ediyorlar ve 1-14 iş günü içerisinde, genellikle paranızı iade ediyorlar. Şubeden gidip teslim alıyorsunuz ya da hesabınıza yatırıyorlar.

Hepinize teşekkür ederim.

İninal'i ara derdini anlat, onların İş Bankası ile iletişime geçmesi gerekir. Derlerse ki sizin İş Bankası ile iletişime geçmeniz lazım diye ya arkadaşın dediği gibi şubeye git ya da müşteri hizmetlerini ara aç hoparlörü açana kadar bekle. Her ATM'nin kendine ait bir kodu olur umarım o kodu almışsındır çünkü muhtemelen soracaklar. Sayım yapıldığında söylediğin kadar fazla çıkarsa para hesabına yatacaktır.

ATM'nin yerini biliyorum da ATM'nin kodu neresinde oluyor nereden bakabilirim?

Son düzenleme:

İşlem birkaç hafta sürebilir Papara'da 1 hafta hadi kartta 4 hafta sürmüştü.

Hocam bende yutturdum parayı en geç 16 gün içinde yatırcaz dediler sizde kaç günde yatırıldı para 200₺ fazla veriyor diyorsunuz doğru mu?

Geri
Yukarı