İş Bankası vs Ziraat Bankası

Makaleler
9
Yer
Aydın
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: ECS H81H3-M7
İşlemci: Intel Core i7 4790
HDD: Western Digital WD10EZEX 1 TB 7200 RPM
RAM: Crucial CT102446BA160B.C16FER 1x8GB DDR3 1600MHZ
Kasa: Casper NSH.4790-8T75A-W (CD.VTI4790A) Hazır kasa.
Ekran kartı: Galaxy GT730
PSU: Casper Fsp250-50hmn
Monitör: AOC G2868PQU 28" 4K 3840×2160 1 MS 60 Hz TN panel
UPS: Tunçmatik TSK5208
Mouse: Casper B309
Klavye: Casper K1500
Akım korumalı priz: Monster MPEXP100U
Yazıcı: Epson L4160
Meslek
Espiri Ondan Sorulur!
Merhaba. Genel olarak iki bankadan hangisi tercih edilmeli. Ziraat Bankasında bulunan maaşı sizce İş Bankası'na taşımak mantıklı mı? Peki kredi kartı olarak siz olsanız Bankkart Combo mu yoksa Maximum mu tercih edersiniz?
Siz olsanız iki bankadan hangisini tercih ederdiniz? Hangi banka daha avantajlı? Anketten çıkacak sonucu az çok tahmin etsem de cevaplarınızı merakla bekliyorum.
İyi Sosyaller. :)

Bankkart combo ile sorun yaşayanlardan birisi de annemdir. Denediği posların yarısında kredi kartını çalıştıramadı mağazalar. Halen her iki kartın da ayrı olmasını tercih edenlerdenim. Bankayı sadece maaş ve ödemeler için kullanacaksanız Ziraat daha iyi çünkü diğer kamu bankalarından ücretsiz para çekilebiliyor. Ancak bankacılık internet sistemini sıkça kullanacaksanız İş Bankası daha başarılı.

Sadece maaş amaçlı bir değişim düşünülüyorsa, bankalarla konuşmanızda fayda var. Sadece İş ya da Ziraat olarak sınırlamamanızı öneririm. Maaşını kendi bankalarına taşıyan yeni müşterilere, ayrıcalıklı işlem yapabiliyorlar. Halk, İş, Ziraat ve Finans ile iletişime geçip, sizin için bir avantajı olup olmadığını sormanızı öneririm.

Not: Halk hariç diğerlerinden kredi kartım var. İş bankası bu konuda sınıfta kalan tek banka. En iyisi QNB Finansbank. %5 komisyon ile kredi kartı limitini anında nakite dönüştürebiliyorsun ya da EFT yapabiliyorsun.

Çok detaylı bilmemekle birlikte Ziraat Bankası'nın sorunlu olduğunu duymuştum. Kendim de Maximum kullanıyorum ve sıkıntı çıkmadı bu zamana kadar. Devlet bankası genelde sıkıntı çıkartıyor önerim İş Bankası olacaktır. Tabi ki önerilere göre banka seçimi yapılmaz faiz oranları vesaire bunlar banka seçiminde çok önemli ve değişebilir şeyler.

Yıllardır Ziraat Bankası'nı kullanıyorum, hiçbir avantajını göremedim bu güne kadar.

Kredi kartı olarak Ziraat Bankasının Combo kartı daha avantajlı.
Bankkart Combo'nun neyi avantajlı? Ne puan, ne taksit ne de Cinemaximum'da bir avantajını göremedim. Nesi avantajlı?

Bankkart Combo ile sorun yaşayanlardan birisi de annemdir. Denediği posların yarısında kredi kartını çalıştıramadı mağazalar.
O konuda bu güne kadar bir sorun yaşamadım. Çalıştıramadıkları bir yer olmadı. Nereden alışveriş yapsak 'banka kartı mı? Kredi kartı mı' diye hep sordular. Ama Bankkart Combo bizde farklı sorunlar çıkardı. Ne zaman bilgisayar, çamaşır makinesi gibi büyük bir şey alacak olsak hep sıkıntı çıkardı. Limit olduğu zaman bile engel alışverişe çıkardı.

Halen her iki kartın da ayrı olmasını tercih edenlerdenim.
Yaaani. Bankkart Combo'yu 'devrimsel'miş gibi tanıtıp çok reklamını yaptılar, ama o kadar devasa bir özelliğini göremedim. Sadece cebinizde tek kart ile iki kart taşıyor oluyorsunuz, ama bunun çok da avantajını göremedim.

Ancak bankacılık internet sistemini sıkça kullanacaksanız İş Bankası daha başarılı.
Evet, sık kullanıyorum. Genelde kredi kartı olarak Maximum'un daha çok öne çıktığını görüyorum. Promosyon olarak da kıyasladığımızda İş Bankası öne çıkıyor. Ayrıca maaşını taşıyanlara havale sınırsız olarak ücretsiz, 3 adet de ücretsiz EFT hakkı varmış. Maximum karttan da aidat alınmıyormuş.

Ancak bankacılık internet sistemini sıkça kullanacaksanız İş Bankası daha başarılı.
Bir de Ziraat Bankası, online kanalları ile övünüyor. Mesela şu suralar televizyonda sürekli Ziraat Bankası'nın şu reklamı dönüyor. :D
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ziraat Bankası'nın sorunlu olduğunu duymuştum.
Sorunlu derken? Biraz açar mısınız? Çiftlikbank tarzı dolandırıcılık olarak mı sorunlu? Yoksa avantajları İş Bankasına oranla daha az olduğu anlamına gelen bir anlamda sorunlu mu?

Maximum kullanıyorum ve sıkıntı çıkmadı bu zamana kadar.
Maximum kartın alışverişte öne çıktığını gördüm. Peki aidatlı mı aidatsız kart mı kullanıyorsun?

Sadece maaş amaçlı bir değişim düşünülüyorsa, bankalarla konuşmanızda fayda var. Sadece İş ya da Ziraat olarak sınırlamamanızı öneririm. Maaşını kendi bankalarına taşıyan yeni müşterilere, ayrıcalıklı işlem yapabiliyorlar. Halk, İş, Ziraat ve Finans ile iletişime geçip, sizin için bir avantajı olup olmadığını sormanızı öneririm.
Çoktan değiştirdim bile. :D Biraz araştırdım bana İş Bankası daha uygun geldi. Sadece maaş amaçlı değişim değil. Taşınan maaş İş Bankası'na yatmaya başlayınca Bankkart Combo kredi kartını kapattırıp, kredi kartı olarak da Maximum'a geçmeyi düşünüyorum. :) Halkbank kullanan bir yakınım var, Ziraat Bankasına göre daha iyi olduğunu düşünsem de İş Bankasına göre daha az avantajlı gibi. Aslında maaş taşımayı da o hatırlattı, işlemleri çoktan başlattık ama her şey tam belli değil. Son olarak emin olmak için buraya da bir sorayım dedim. :)
QNB Finanbank'a uzağım, en avantajlısı TEB gibi duruyor promosyon miktarı olarak, ona da 3 yıl sonra bir daha bakarız. :D

Son düzenleme:
Yıllardır Ziraat Bankası'nı kullanıyorum, hiçbir avantajını göremedim bu güne kadar.

Bankkart Combo'nun neyi avantajlı? Ne puan, ne taksit ne de Cinemaximum'da bir avantajını göremedim. Nesi avantajlı?

O konuda bu güne kadar bir sorun yaşamadım. Çalıştıramadıkları bir yer olmadı. Nereden alışveriş yapsak 'banka kartı mı? Kredi kartı mı' diye hep sordular. Ama Bankkart Combo bizde farklı sorunlar çıkardı. Ne zaman bilgisayar, çamaşır makinesi gibi büyük bir şey alacak olsak hep sıkıntı çıkardı. Limit olduğu zaman bile engel alışverişe çıkardı.

Yaaani. Bankkart Combo'yu 'devrimsel'miş gibi tanıtıp çok reklamını yaptılar, ama o kadar devasa bir özelliğini göremedim. Sadece cebinizde tek kart ile iki kart taşıyor oluyorsunuz, ama bunun çok da avantajını göremedim.

Evet, sık kullanıyorum. Genelde kredi kartı olarak Maximum'un daha çok öne çıktığını görüyorum. Promosyon olarak da kıyasladığımızda İş Bankası öne çıkıyor. Ayrıca maaşını taşıyanlara havale sınırsız olarak ücretsiz, 3 adet de ücretsiz EFT hakkı varmış. Maximum karttan da aidat alınmıyormuş.

Bir de Ziraat Bankası, online kanalları ile övünüyor. Mesela şu suralar televizyonda sürekli Ziraat Bankası'nın şu reklamı dönüyor. :D
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sorunlu derken? Biraz açar mısınız? Çiftlikbank tarzı dolandırıcılık olarak mı sorunlu? Yoksa avantajları İş Bankasına oranla daha az olduğu anlamına gelen bir anlamda sorunlu mu?

Maximum kartın alışverişte öne çıktığını gördüm. Peki aidatlı mı aidatsız kart mı kullanıyorsun?

Çoktan değiştirdim bile. :D Biraz araştırdım bana İş Bankası daha uygun geldi. Sadece maaş amaçlı değişim değil. Taşınan maaş İş Bankası'na yatmaya başlayınca Bankkart Combo kredi kartını kapattırıp, kredi kartı olarak da Maximum'a geçmeyi düşünüyorum. :) Halkbank kullanan bir yakınım var, Ziraat Bankasına göre daha iyi olduğunu düşünsem de İş Bankasına göre daha az avantajlı gibi. Aslında maaş taşımayı da o hatırlattı, işlemleri çoktan başlattık ama her şey tam belli değil. Son olarak emin olmak için buraya da bir sorayım dedim. :)
QNB Finanbank'a uzağım, en avantajlısı TEB gibi duruyor promosyon miktarı olarak, ona da 3 yıl sonra bir daha bakarız. :D
Aidatsız kullanıyorum. Ziraat Bankası'na gelecek olursak devlet bankasının dolandırıcılık yapması pek imkan değil :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı