İş bulamıyorum ne yapmalıyım?

Asosyalinbiri

Attopat
Daha fazla  
Öncelikle hepinize merhaba ben 17 yaşındayım şu an 11. sınıfa geçtim açık öğretim lisesinde okuyorum yani liseyi evde açıkta okuyorum şu an geçen yıldan beri açık öğretim lisesinde okuyorum şimdi ben bir türlü iş bulamıyorum. Kimse beni işe almıyor. Mesela en son geçen haftada babamla birlikte onun bir arkadaşının erkek kuaförü var oraya gidip iş başvurusu yaptım ama beni işe almadılar. Adam babama 3 gün önce arayıp demiş abi oğlun işe gelmesin gerek yok demiş babama ama babam da hep bana git iş bul çalış adam ol diyor. Her gün sabah akşam bana böyle söylüyor. Mesela yine bugün de az önce babam bana hadi git çarşıya her yere git iş bul dedi bana. Sonra babam benim yanımda abime bununla bugün çarşıya gidin dışarı çıkın buna bir iş bul dedi abime ama abim de bana kızıp yeter artık kendine gel çocuk gibi davranma kendini düzelt değiştir kendini diye bağırdı bana. Bir de bana çocuk gibi davranma kendini değiştir dedi abim. Ne yapmalıyım?

AVM'ye git mağazaların camına bak illa bizimle çalışmak ister misiniz yazan vardır. Dene şansını.

Hocam dışarıdan tavsiye vermek kolay ama benim önerim ne olursa olsun üniversite okumanız.

Ama babam da hep bana git iş bul çalış adam ol diyor. Her gün sabah akşam bana böyle söylüyor. Mesela yine bugün de az önce babam bana hadi git çarşıya her yere git iş bul dedi bana. Sonra babam benim yanımda abime bununla bugün çarşıya gidin dışarı çıkın buna bir iş bul dedi abime ama abim de bana kızıp yeter artık kendine gel çocuk gibi davranma kendini düzelt değiştir kendini diye bağırdı bana. Bir de bana çocuk gibi davranma kendini değiştir dedi abim.

Hocam dışarıdan tavsiye vermek kolay ama benim önerim ne olursa olsun üniversite okumanız.

Evet ben 3 sene boyunca çalıştım bir hayrını görmedim ama şimdi üniversiteye girdim muhasebe okuyorum ve masabaşı iş sabah 9 akşam 6 çalışma saatim.

Öncelikle hepinize merhaba ben 17 yaşındayım şu an 11. sınıfa geçtim açık öğretim lisesinde okuyorum yani liseyi evde açıkta okuyorum şu an geçen yıldan beri açık öğretim lisesinde okuyorum şimdi ben bir türlü iş bulamıyorum. Kimse beni işe almıyor. Mesela en son geçen haftada babamla birlikte onun bir arkadaşının erkek kuaförü var oraya gidip iş başvurusu yaptım ama beni işe almadılar. Adam babama 3 gün önce arayıp demiş abi oğlun işe gelmesin gerek yok demiş babama ama babam da hep bana git iş bul çalış adam ol diyor. Her gün sabah akşam bana böyle söylüyor. Mesela yine bugün de az önce babam bana hadi git çarşıya her yere git iş bul dedi bana. Sonra babam benim yanımda abime bununla bugün çarşıya gidin dışarı çıkın buna bir iş bul dedi abime ama abim de bana kızıp yeter artık kendine gel çocuk gibi davranma kendini düzelt değiştir kendini diye bağırdı bana. Bir de bana çocuk gibi davranma kendini değiştir dedi abim. Ne yapmalıyım?

Bu ülkede işin çok zor kardeşim. Allah yardımcın olsun yine de belirli yerlere girmen için belirli partiye takılman gerek yoksa olmuyor.

Önceliğin liseyi bitirmek olsun, üniversiteye de gidebiliyorsan git.
El becerin az da olsa varsa berber veya kadın kuaförlerinde iş kovalayabilirsin. Çırak olarak başlarsın mesleğin olmuş olur. Berber/Kuaför kursları oluyor bildiğim kadar o da işine yarayabilir.

Yani buradan akıl vermek zor ve isabetsiz olur hakkında hiç bir şey bilmiyoruz. Allah kolaylık versin. Liseyi bitir.

Önceki konularda 23 yaşındaydınız 😀. Tam trollsünüz ya.

Geri
Yukarı