İş bulamıyorum ve elimden hangi iş gelir bilmiyorum

Küçük yerler nedir mesela? Bir de neden Starbucks değil, orda ne gibi bir sıkıntı çıkar?

Intro derken YouTube kanalı introsu falan mı? Onlar After Effects'le de yapılır ama bilgisayar o programı kaldırmıyor gerçi.
Starbucks,dominos vs isimlere takılma,benzer buyuk sirketlerde genelde oluyor böyle çalışan şikayetleri,isimler cogaltilir,hatta bim,a101 gibi marketlerde bunlara ornek.Daha çok esnaf lokantası tarzı yerlerde bak,gerçi onlarda şimdi kendini zor çevirir ya virüs yüzünden,bilemedim :(

Hocam birazcık sabretmen gerek sadece, anlattığın Dominos çalışanlarının amele olduğunu patronda biliyor, sen farklı olduğunu gösterirsen hemen terfi ederler seni, İlkokul mezununun migrosta kasiyerlikten yöneticiyie çıktığını bile gördüm. İşkurda Vasıfsız iş ilanları var herkesin yapabileceği bir bak derim.

Iskur, Kariyer, Eleman vesaire platformlardan bir cok is basvurusu yaptim ama sonuc yok. En iyisi dukkan dukkan dolasmak...
Hocam birazcık sabretmen gerek sadece, anlattığın Dominos çalışanlarının amele olduğunu patronda biliyor, sen farklı olduğunu gösterirsen hemen terfi ederler seni, İlkokul mezununun migrosta kasiyerlikten yöneticiyie çıktığını bile gördüm. İşkurda Vasıfsız iş ilanları var herkesin yapabileceği bir bak derim.
Yönetici olmak isteyen kim, müdür olanlar amelenin önde gideniydi asıl. Alttarafı geçici süreliğine çalışacağız.

Benim ilk çalıştığım yer kebapçıydı. Çalışanlar çok saygılıydı, kalfa vardı bir garson vardı gayet öğretici ve neyin nerede olduğunu gösteren iyi tiplerdi. Ben ise bir kaç güne bacaklarım çok ağrıdığı için kaçmıştım :D

Herkesin bir işten kaçma anısı vardır, bu utanılacak bir şey değil zor durumda kalmak işte.

Bacağımın ağırmasının sebebi de haraketsizlik tabii ki. Benim gibi 2 saat ayakta durup bacakları ağrıyan var ise bol bol spor yapın. Düz spor yap koş, zıpla ne yapıyorsan yap. Her gün 1 saat aralıklar ile haraket et haraketsiz kalma.

Liseyi bitirmedim mesleğim yok ilgi alanım yok diyorsan. Bir bütçe oluştur para biriktir, PC topla abi, evet. PC topla, yüz-ikiyüz lira fazla fiyata sat ve bunu sürekli tekrarla. Bir ara kendi sistemimde bunu denemiştim başarılı da olmuştum. Şu anda böyle bir şeyi yapamıyorum çünkü yeterli bütçem yok. Bom boş oturuyorum bende boşa yaşıyorum gibi hissediyorum. Kendinize güveniniz olsun, alım satım yapın, broşür dağıtın köle gibi günlük 40-50 liraya çalışman gerekse bile çalış kardeşim, hiç yoktan eline beş kuruş para geçiyor.

Elinden hiç ama hiç bir şey gelmiyor mu? bom boş bir herif misin? akşama kadar cs:go-lol mu oynuyorsun? evet. Aklında hiç bir şey yoksa en azından boş zamanında ingilizce öğren. İçin dışın ingilizce olsun bilgisayarını açtığında "ingilizce öğreneceksin lanet olası pislik" yazan bir şey falan yaz. En son seçenek ingilizce öğrenip önüne bakmak. Veya C# ve python öğrenip tasarım falan yapmak.
Kasiyerlik nasıl işliyor hiç bilmiyorum. Ayrıca ben hiç bir erkeğin kasiyerlik yaptığını görmedim.

Bilgisayar konusuna gelirsek Photoshop bilgim var, para kazanacağımı bilsem Illustrator programını da öğrenirim. Zaten birbirlerine yakın programlar. O işler freelance oluyor sanırım. Para alma durumu nasıl oluyor ve iş yakalama sıklığı nedir?
Hocam şu anda iş bulabildiniz mi? merak ettim açıkçası. (3 mesajı var adamın halen soru soruyorum siteden uçmuştur bile :D)

Son düzenleme:
Benim ilk çalıştığım yer kebapçıydı. Çalışanlar çok saygılıydı, kalfa vardı bir garson vardı gayet öğretici ve neyin nerede olduğunu gösteren iyi tiplerdi. Ben ise birkaç güne bacaklarım çok ağrıdığı için kaçmıştım :D

Herkesin bir işten kaçma anısı vardır, bu utanılacak bir şey değil zor durumda kalmak işte.

Bacağımın ağırmasının sebebi de hareketsizlik tabii ki. Benim gibi 2 saat ayakta durup bacakları ağrıyan var ise bol bol spor yapın. Düz spor yap koş, zıpla ne yapıyorsan yap. Her gün 1 saat aralıklar ile hareket et hareketsiz kalma.

Liseyi bitirmedim mesleğim yok ilgi alanım yok diyorsan. Bir bütçe oluştur para biriktir, PC topla abi, evet. PC topla, yüz-ikiyüz lira fazla fiyata sat ve bunu sürekli tekrarla. Bir ara kendi sistemimde bunu denemiştim başarılı da olmuştum. Şu anda böyle bir şeyi yapamıyorum çünkü yeterli bütçem yok. Bom boş oturuyorum bende boşa yaşıyorum gibi hissediyorum. Kendinize güveniniz olsun, alım satım yapın, broşür dağıtın köle gibi günlük 40-50 liraya çalışman gerekse bile çalış kardeşim, hiç yoktan eline beş kuruş para geçiyor.

Elinden hiç ama hiçbir şey gelmiyor mu? Bom boş bir herif misin? Akşama kadar CS:GO-LoL mu oynuyorsun? Evet. Aklında hiçbir şey yoksa en azından boş zamanında İngilizce öğren. İçin dışın İngilizce olsun bilgisayarını açtığında "İngilizce öğreneceksin lanet olası pislik" yazan bir şey falan yaz. En son seçenek İngilizce öğrenip önüne bakmak. Veya C# ve Python öğrenip tasarım falan yapmak.

Hocam şu anda iş bulabildiniz mi? Merak ettim açıkçası.

Bu arkadaş trollükten ceza aldı.
Yazınız için teşekkürler bu arada.

Yeni konular

Geri
Yukarı