İş bulamıyorum ve elimden hangi iş gelir bilmiyorum

Ehliyet varsa şoför ilanlarına da bakabilirsin. Araç kullanmayı seviyorsan zaten bir meslek icra ettiğin bile gelmez aklına, hobi gibidir.

Kasiyerlik nasıl işliyor hiç bilmiyorum. Ayrıca ben hiç bir erkeğin kasiyerlik yaptığını görmedim.

Bilgisayar konusuna gelirsek Photoshop bilgim var, para kazanacağımı bilsem Illustrator programını da öğrenirim. Zaten birbirlerine yakın programlar. O işler freelance oluyor sanırım. Para alma durumu nasıl oluyor ve iş yakalama sıklığı nedir?
Freelancer bakabilirsin Photoshop yatkınsan.

Harbiden; teknoloji marketlerine de iş başvurusunda bulunabilirsin, zaten oradaki çalışan insanlar çok bilgili olmuyorlar, sen en az onlar kadar bilgilisindir diye düşünüyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

Gitar çalabiliyorsan sokak müziği yap.
Gitar çalamıyorum, sesim nasıl onu da bilmem. Aslında evde gitar vardı, telleri kopmuş sadece. Evde de tek başıma değilim, komşulara da acayip ses gidiyor. Şunları öğrenmek için yalnız olmak lazım.

Merhaba, maalesef bu tarz işler zordur, sanayiye gidebilirsin ilk zamanlar fazla para kazanamazsın fakat işi öğrenirsen usta olursan hangi meslek olduğu önemli değil sanat olsun yeter değerli bir iş olsun yeter öğrenirsen ilerde çok rahat edersin. anlık yaşamak istersende garsonluk, kasiyerlik gibi işlere bakmalısın.

Daha önceden benim de birkaç tane başarısız komilik deneyimim oldu. Komiliğe son çare olarak bakmanı öneririm çünkü insanlık dışı şartlarda çalıştıran yerler çok fazla. Kariyer.net'ten giyim mağazaları, teknoloji mağazaları ve marketlerin ilanlarına başvur bence. Ben geçen sene önüme gelene başvurdum ve iki hafta içinde bir sürü yerden geri dönüş aldım. Şu an Teknosa'da part time olarak bilgisayar tanıtıyorum, gayet rahat iş, sigortam da yatıyor. Parası da fena değil.

Ya bu garson, komi takımında veya erkeklerin yığınla olduğu mekanlardaki tiplerde bi arıza var. Çatacak yer arıyorlar resmen. Aslında kas gücüm olsa böylelerinden çekinmem büyük ihtimal ama fiziksel olarak da zayıf olduğumdan üstüme gelmeleri uzun sürmüyor.

Giyim mağazası, teknoloji mağazası güzel tavsiyeler. Oradaki çalışanları dışardan gözlemlediğimde pek yamuğu yok gibi. Zaten mağazalar müşterilerle iç içe olduğu için öyle saçma sapan muhabbet yaşanmaz.
Harbiden; teknoloji marketlerine de iş başvurusunda bulunabilirsin, zaten oradaki çalışan insanlar çok bilgili olmuyorlar, sen en az onlar kadar bilgilisindir diye düşünüyorum.
Bilgi konusunda emin değilim. Ben satın alamayacağım şeyi araştırmıyorum genelde o yüzden arabalardan ve son model telefonlardan pek anlamam :D Ama ezberlenir sonuçta.
Senin bu kategoriyi bırakmakla başlaman lazım.
Anlamadım?
Ehliyet varsa şoför ilanlarına da bakabilirsin. Araç kullanmayı seviyorsan zaten bir meslek icra ettiğin bile gelmez aklına, hobi gibidir.

Çevremde hiç araba kullanan, motosiklet kullanan birisi olmadığı için ehliyet aşamasına gelmedim.

Markete zor diyorlar, burger neden zordur?

Ya işte komiliğe başladım sorunlar çıktı, garsonluğu yapabilir miyim hiç bilmiyorum. Müşterinin şikayet edebileceği en riskli iş. Elimdeki tepsiyi müşterinin üstüne düşürme senaryosu canlanıyor kafamda :D Belki de yapabilirim emin değilim ama asla büyük, çok işlek bir yer olmamalı. Girdiğim yer sahilde bir yerdi.
Burger'da sizi bir saniye oturtmazlar ve başınızı kaşıyacak vaktiniz olmaz. Müdürleriniz de sıkıntı çıkartabilir.

Marketler de aynı. Sadece kasiyer olmazsınız. Size her türlü işi yaptırırlar. Müdürler bir Burger gibi sık sık söylenmez ama.

Merhaba, maalesef bu tarz işler zordur, sanayiye gidebilirsin ilk zamanlar fazla para kazanamazsın fakat işi öğrenirsen usta olursan hangi meslek olduğu önemli değil sanat olsun yeter değerli bir iş olsun yeter öğrenirsen ilerde çok rahat edersin. anlık yaşamak istersende garsonluk, kasiyerlik gibi işlere bakmalısın.
Meslek edinmek olarak sormuyorum, ilerde üniversiteye gideceğiz ve kendi kendimi geliştirdiğim konular var. Paraya dönüşmesi için yatırım gerekli tabiki. Geçici olarak bir işte çalışırsam hem asosyallikten kurtulurum hem de para biriktiririm.
Burger'da sizi bir saniye oturtmazlar ve başınızı kaşıyacak vaktiniz olmaz. Müdürleriniz de sıkıntı çıkartabilir.

Marketler de aynı. Sadece kasiyer olmazsınız. Size her türlü işi yaptırırlar. Müdürler bir Burger gibi sık sık söylenmez ama.
Ya şimdi Domino's kötüyse, burgerciler neden farklı olsun ki gerçi. Böyle yerlerde sıkıntı zaten sipariş yetiştirme üzerine olduğu için doğuyor. Mesela ben bir kıyafet mağazasına girsem bu sıkıntıların çıkacağını düşünmüyorum çünkü siparis yetiştirme diye bir olay yok.
Freelancer bakabilirsin Photoshop yatkınsan.
Freelance iş nerden alınıyor? Bionluk gibi sitelere üye olmuştum bir ara, adamlar ilan koymak için para istiyor benden. Yahu ben para kazanmaya çalışıyorum adam para istiyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı