İş döngüsü kırılabilir mi?

ACExACE

Hectopat
Karşıma çıkan bir videodan fark ettiğim kadarıyla çevremde çoğu kişinin gerek çalışan tanıdıklarım gerek aileleri sabah kalk işe git eve gel yemek ye telefon oyna film/dizi tarzı şeyler izle uyu günü tekrarla diye günleri geçiyor bu döngüyü kırabilmek mümkün mü?

Yoksa boş motivasyon videoları mı?

Karşıma çıkan bir videodan fark ettiğim kadarıyla çevremde çoğu kişinin gerek çalışan tanıdıklarım gerek aileleri sabah kalk işe git eve gel yemek ye telefon oyna film/dizi tarzı şeyler izle uyu günü tekrarla diye günleri geçiyor bu döngüyü kırabilmek mümkün mü?

Yoksa boş motivasyon videoları mı?
Türkiyede kesinlikle değil eğer Cumartesi bile çalışıyorsanız bir pazarınız kalıyor zaten o günde dinleniyorsunuz evde klasik döngüyü kırmak mümkün değil bu coğrafyada anca Freelance çalışırsanız bu döngüyü bozarsınız maalesef.

Türkiye'de kesinlikle değil eğer cumartesi bile çalışıyorsanız bir pazarınız kalıyor zaten o günde dinleniyorsunuz evde klasik döngüyü kırmak mümkün değil bu coğrafyada anca freelance çalışırsanız bu döngüyü bozarsınız maalesef.

Hocam peki haftada 6 gün çalışan insanlar 5 gün çalışanlardan fazla para kazanıyor mu?
Bence yazık yani haftada hiçbir insan 6 7 gün çalışmamalı.

Kırarsın hatta âlâsını yaparsın ama herkes finansal özgürlüğe ulaşamaz, ulaşmamalı da zaten. Şu an için çoğu alanda fiziksel iş gücü gerekli. Herkesin 3 sülaleyi doyuracak kadar parası olduğunu düşünsene. Kimsenin kimseye ihtiyacı kalmaz. Kurulu kapitalist düzenin çıkar ilişkisi bozulur.

@RinDoChi sosyal medya hariç katılıyorum çünkü Türkiye'de ünlü olup gelir elde etmek kolay.

Maalesef ki hayır ama zorunlu mesela benim babam 10 11 günde 1 izin yapıyor.

Ne iş yapıyordu hocam? 10 11 çok uzun bir aralık ilk defa duydum.

Kırarsın hatta alasını yaparsın ama herkes finansal özgürlüğe ulaşamaz, ulaşmamalı da zaten. Şu an için çoğu alanda fiziksel iş gücü gerekli. Herkesin 3 sülaleyi doyuracak kadar parası olduğunu düşünsene. Kimsenin kimseye ihtiyacı kalmaz. Kurulu kapitalist düzenin çıkar ilişkisi bozulur.

@RinDoChi sosyal medya hariç katılıyorum çünkü Türkiye'de ünlü olup gelir elde etmek kolay.

Yani sizde Türkiye'de mümkün değil yurt dışında mümkün diyorsunuz.

Geri
Yukarı