Ülkemizin zincirleme döngüsü

@KaraKartalw

Gezi parkı olaylarına pek girmek istemiyorum ama, oradakilerin çoğunun niyeti belliydi. Hak arama derken kamu malına ve çevreye zarar verenlerden bahsetmiyorum.

Devlete isteyen herkes hesap sorabilir. Bunu ortalığı yıkarak, yöneticilere hakaret ederek yaparsanız orası ayrı. Her işin bir raconu var.
Gezi olaylarını tamamen savunmuyorum zaten. Belli bir süreden sonra zaten saçmaladılar iyicene. Oraya pek girmek istemiyorum konu dağılmasın diye.

Devlete isteyen herkes hesap sorabilir. Bunu ortalığı yıkarak, yöneticilere hakaret ederek yaparsanız orası ayrı. Her işin bir raconu var.
Devlete isteyen herkes hesap sorabilir mi? Bu zamanda sorarsan direkt gözünü karakolda açıyorsun.

Daha yeni oldu olay. Adam ağzını açtı diye gözaltına aldılar. Kimse kendini kandırmasın. Bu ülkede ağzını açamıyorsun artık.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Alttaki resim ise tutanak.

D1403R_X4AgOc5g.jpg

Hadi gidin ağzınızı açın. Bakalım ne yapıyorlar.

Devlete isteyen herke hesap sorabilir mi? Bu zamanda sorarsan direkt gözünü karakolda açıyorsun.

Benim onlarca şikâyet dilekçesi ve e-posta aracılığıyla yazmış olduğum mesaj var. Şimdiye kadar karakola gittiğimi hatırlamıyorum.

Dediğim gibi, her işi raconuna göre yapmak lazım. Karakola gidenlerin çoğunun ya hakaretten ya da saçma sapan tavırları yüzünden gittiği ortada.

Hadi varsın şikâyet ettiğim için karakola çağırsınlar. Canımı alacaklar değiller ya. Korku imparatorluğu kurmak isteyenlere pabuç bırakacak değilim şahsen.

Herkes haksızlık karşısında tepki gösterebilmeli.

Benim onlarca şikâyet dilekçesi ve e-posta aracılığıyla yazmış olduğum mesaj var. Şimdiye kadar karakola gittiğimi hatırlamıyorum.

Dediğim gibi, her işi raconuna göre yapmak lazım. Karakola gidenlerin çoğunun ya hakaretten ya da saçma sapan tavırları yüzünden gittiği ortada.

Hadi varsın şikâyet ettiğim için karakola çağırsınlar. Canımı alacaklar değiller ya. Korku imparatorluğu kurmak isteyenlere pabuç bırakacak değilim şahsen.

Herkes haksızlık karşısında tepki gösterebilmeli.
Peki öyle olsun. Sizin mantığınıza göre medya tamamen özgür, hakaret edilmediği sürece herkes istediğini diyebilir bir seviyedeyiz.

O dilekçe ve e-posta ile yazmış olduğunuz bir sonuç göstermez. Size canlı kanıt gösteriyorum. Adam, karşısında itiraz ediyor diye direkt gözaltına alıyorlar. Daha sonra medyayı tamamen bastırıyorlar. Daha sonra bir kişi yine korkmayıp ağzını açıyor ondan sonra bu ülkenin cumhurbaşkanı o gazeteciyi tehdit ediyor. Gazetede bir yazı yazdı diye işinden olanlar, televizyonda doğruyu söyledi diye işten çıkarılanlar... Kesinlikle bunlar yaşanmadı o zaman.

@reptile
Yav he he...
@KaraKartalw
Hocam yaş kaç? Alınmayın da yurt dışını düşünmüyor musunuz gitmek için? Hala fırsat var mı?
@Jira
Hocam neden umutsuz yazdınızki? Hala fırsanıtınız yok mu yurt dışı için? Eğitimli adamsınız en nihayetinde.
Bu aralar imzamda kullandigim bir söz "Biz kendi ellerimizle açlığımıza ve fakirliğimize son vereceğiz." yani her sey sizin elinizde.
Mücadeleye devam :)
Uzaktan emir vermek kolay tabi. Gel sen de mücadele et bizle.
Tabi Almanya’dan laf yetiştirmek daha kolay.
Not: Her konunun her mesajına gülen surat atmak zorunda mısınız? Cidden bu bile dalga geçtiğiniz göstergesi.
Ortada mücadele mi kalmış?

@Jira
Hocam neden umutsuz yazdınız ki? Hala fırsatınız yok mu yurt dışı için? Eğitimli adamsınız en nihayetinde.
Fırsat her zaman vardır. Umutsuz da yazmadım. Sadece oradaki adam ile kendimi karşılaştırdım. İlerde belki ama kendi ülkemde yaşamaktan daha çok zevk alıyorum. Bir de sıfırdan başlamak öyle kolay değil. Mesleğin de olsa.

Bu aralar imzamda kullandigim bir söz "Biz kendi ellerimizle açlığımıza ve fakirliğimize son vereceğiz." yani her sey sizin elinizde.
Mücadeleye devam :)
Bireysel bazda kendini kurtaran kurtarıyor. Genele bakacaksak gülünecek bir yorum :) Evet, mümkün ama şartlar her zaman diğer gelişmiş ülkelerin vatandaşlarına göre daha düşük olacaktır. Bu da acı bir gerçek.

@CYP

İnsan gibi cümle kurmayacaksan beni etiketleme, muhatap da olma.

@KaraKartalw

Medya olayı ayrı bir konu. Ülkedeki medyanın tarafsız olmadığını da herkes biliyor. Her kesimde yandaş medya mevcut. Kim ne demek isteyip de söyleyememiş ki? Özgür olmayan bir medya veya ülkede başkana hakaret edilebilir mi? Siz hiç kuzey kore'de baştaki adama diktatör diyebildiklerini duydunuz mu? Diyemezsin, çünkü asılırsın. Bizim ülkede diyorlar ama.

Özgür medyadan ziyade tarafsız olabilen medya var mı bu önemli.

@KaraKartalw
Hocam yaş kaç? Alınmayın da yurt dışını düşünmüyor musunuz gitmek için? Hala fırsat var mı?
20 yaşındayım. Başka bir konuda da yazmıştım. Bana fırsat gelse uçağı bile beklemeden koşarak giderim. :D

Fırsat elbet var. Fakat kendinizi gerçekten iyi geliştirmeniz lazım. Ayrıca fırsat kovalamanız lazım. Maalesef öyle oturarak olmuyor. :)

Diğer yandan eğer yaşınız gençse gitmesi çok daha kolay olacaktır. Burada düzeninizi kurmadan gitmek her zaman kolay olur. Eğer düzeninizi kurarsanız gitmek artık çok daha zor olur. Rahatınızı bozmak istemezsiniz. O yüzden okulunuzu bitirdikten sonra bu işleri bence iyi bir araştırmak lazım. Tabii o esnada kendinizi oldukça geliştirmeniz lazım. Düzen kurulduktan sonra bir daha gitmek zor gelir yani. Sıfırdan başlamak kolay değil.

O yüzden gitmeyi düşünen kişiler burası yerine orada düzeni kurmaya baksın.

Uzaktan emir vermek kolay tabi. Gel sen de mücadele et bizle.
Tabi Almanya’dan laf yetiştirmek daha kolay.
Not: Her konunun her mesajına gülen surat atmak zorunda mısınız? Cidden bu bile dalga geçtiğiniz göstergesi.
Ortada mücadele mi kalmış?
Adam dalga falan geçmiyor. Yani niye öyle düşündünüz anlamadım. :)
Adam haklı mücadeleyi bırakmamak lazım. Fakat artık hiç kimsede istek yok. Herkes akışına bırakmış. :)

Siz hiç kuzey kore'de baştaki adama diktatör diyebildiklerini duydunuz mu? Diyemezsin, çünkü asılırsın. Bizim ülkede diyorlar ama.
Kusura bakmayın sizinle daha fazla tartışamayacağım. Cidden ikimiz yüzünden konunun kilitlenmesini istemiyorum. Konu kilitlenme derdi olmasa ben sabaha kadar tartışırım. :)

Bir sürü gazeteci sadece görüşünü söyledi diye işinden çıkarıldı diyorum siz bana ne diyorsunuz. Diktatör diyebildiğimiz için muasır medeniyetler seviyesindeyiz o zaman. Fakat derken cumhurbaşkanına hakaretten dava yememeye özen gösterelim. :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı