İş stresi ne demek?

BY LEWU

Decipat
Arkadaşlar merhaba, iş stresi kelimesini çok kez duyuyorum, iş hayatında olmadığım için hiçbir fikrim yok. Örneklerle açıklayabilir misiniz?

Arkadaşlar merhaba, iş stresi kelimesini çok kez duyuyorum, iş hayatında olmadığım için hiçbir fikrim yok. Örneklerle açıklayabilir misiniz?

Her sektörün bir stresi olur çeşitleri çoktur mesela lojistik firmalarında şoförler ile uğraşan bir mal kabul veya sevkiyat memuruysan her gün her çeşit insanla muhatap oluyorsun demektir ya da askersen komutanlardan işittiğin azarlar mobbing vesaireler olur ve bunlar her gün olursa insanı yıpratır bu da strese sebep olur özlü söz ile kapatayım "insanı iş yormaz, insanı insan ile uğraşmak yorar" iyi sosyaller.

Mesela diyelim ki sen bir okulda okuyorsun, o okul çok iyi bir okul ve kendi kendine diyorsun ki ''ulan bu herifler çok zeki, ben onlar kadar iyi, yeterli değilim'' diyorsun mesela, kendini yeterli görmüyorsun. Bu iş stresidir, ayrıca ''Bu öğretmenin övgüsünü almalıyım, gözüne girmeliyim'' demekte iş stresidir, stres yapıyorsan. Birde bizim bildiğimiz işte mesela işin zorluğu olur, sıkıcılığı olur bu sebeplerden dolayıda stres yapabilirsin buda iş stresidir.

Geri
Yukarı