İş ve Orta Seviye Oyun Bilgisayarı Toplama

dilmacenerji

Decapat
İş yerime Dell U2518D monitör aldım. (2560 x 1440 çözünürlüğe sahip. ) Ağırlıklı olarka Autocad de çizim ve elektrik projesi hazırlamak, yüksek çözünürlüklü sayfalar üzerinde çizim yapmak (netcad 25000lik haritalar) için kullanacağım. Akşamları son çıkan oyunları (ultra ayarlar olması şart değil) oynayabilmek istiyorum. Ağırlıklı olarak proje çiziminde kullanacağım. Bu nedenle oyun dışında standart elektrik tüketiminin düşürmek istiyorum. (İşlemci için belki işlemci ile birlikte dahili olarak gelen ekran kartlı modeller düşünülebilir. Yüksek grafik işlemlerinde harici ekran kartının devreye girmesi sağlanabilir.) 5 bin TL civarlarında bir kasa toplamak istiyorum. Önerileriniz ne olur? Teşekkürler.

Ryzen 5 2600 islemcili sistem oneririm. Çoklu is gucu ve oyun performansi sahane ancak sistem toplamak icin zaman araliklarinda fiyatlar cok cabuk degistigi icin takip etmek lazim. Reklam gibi olmasin ama itopya gibi sitelerde hazir sistemler dogru zamanda yakaladiginizda cok ucuza gelebiliyor. Size tavsiyem onceliklerinizi belirlemeniz. İlk once isimi gorsun sonra oyunu dusunurum derseniz onboard grafikli intel islemcilerle toplamaya baslayip sonradan ekran karti da alabilirsiniz. Kisacasi once onceliklerinizi belirleyip bilgisayar toplamaya başlayın derim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İslemciyi R5 2600' e yükselt 1 TB HDD ekle RAM' i 16 GB yap fiyat 4200 TL gayet uygun kaçırmayın derim.
Bu arada videoda biraz kabartmış fiyatını ama yanında vergilerle büyük ihtimalle 250 TL' ye amazondan getirtebileceğiniz bir soğutucu da hediye.

i7 veya ryzen 7 2700 işlemcili bir sistem toplama taraftarıyım. 5bin TL yi geçmesi şart görünüyor ise geçebilir. En az 6 yıl beni yavaşlatmasın. Forumda biraz inceledim. Karışık-Yoğun işlemler için i7 veya dengi işlemciler ve SSD olarak samsung 970 vb. öneriliyor. Ekran kartı, ram ve kasa için bir seçim yapamadım. Bu konuda hazılayabileceğiniz sistem tavsiyelerinizi paylaşır mısınız?

i7 veya ryzen 7 2700 işlemcili bir sistem toplama taraftarıyım. 5bin TL yi geçmesi şart görünüyor ise geçebilir. En az 6 yıl beni yavaşlatmasın. Forumda biraz inceledim. Karışık-Yoğun işlemler için i7 veya dengi işlemciler ve SSD olarak samsung 970 vb. öneriliyor. Ekran kartı, ram ve kasa için bir seçim yapamadım. Bu konuda hazılayabileceğiniz sistem tavsiyelerinizi paylaşır mısınız?
3. nesil Ryzen lar 7 temmuz da çıkış yapacaklar bekleyin bence.

RX 5700, 3600 ve düzgün bir anakart ile ucuza uzun süre götürecek sistem dizilir, 7 Temmuza kadar bekleyin derim.

Intel islemcilerin tekli is yapma gucleri yuksek ama coklu is gucunde amd karsisinda yenik dustukleri bir gercek. Sadece oyun uzerinde bir sistem toplanmasinda intel ama coklu islem yogunlugu olanlarda amd oneririm. Bu noktada da yeni cikacak 3.nesil ryzen 5 3600 fiyati 250 dolar civarlarindaydi yanlis hatirlamiyorsam. Uzerine B450 cip setli bir Anakart ile 16GB dual kit Ram kullanirsiniz. Bunlarla da 1080p monitore 1660 Ti alarak uzun sure zevkle oyun oynayip isinizi yapabileceginiz bir sistem ortaya cikar. Sistemin maliyeti de 5-6 bin TL arasinda bir fiyata cikar muhtemelen.

Sizin icin ufak iyilestirmeler yapmanizi oneririm. Asus Tuf Gaming B450 yukseltmesi 3600mhz olan model ve 16gb dual kit ram yaptiginiz takdirde 5800TL civarina geliyor ve uzun omurlu bir sistem olabilir toplu alim isterseniz. Ama parca parca toplarsaniz daha iyi olur keza anakart olarak da Msi tomahawk oneririm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı