İş ve Spor bir arada gider mi ?

xMithrandir

Kilopat
Yer
Düzce
Arkadaşlar yakın zamanda vücut geliştirmeye yazılmayı düşünüyorum ve sıkıntım şu yurt içi kargo da çalışıyorum iş ve spor beni çok yorar mı ?
  • boy 1.80
  • kilo 85

Yaptığın iş ile alakalı. Eğer sürekli ayakta çalışan birisi isen yorabilir. Geçici bir süre yazılıp denemeni öneririm. Eğer yürütebiliyor isen devam edersin.

Bunu sen bilirsin. Benim için iş yoğun olması ve ağır olması gibi şeyler sorun olmuyor. Denemen lazım. Spor ve iş ağır gelebilir.

Merhabalar;
Aynı durumdan bende muzdaribim. 2 senedir vücut geliştirme ile ilgileniyorum. Herşey iyi güzel hoş gidiyordu fakat o zamanlar evdeydim ve boştum. Tek işim bilgisayar başında pineklemekti sporada gitmek sıkıntı olmuyordu.
2 ay önce işe girdim. İşim masa başı iş, fiziki işim yok denecek kadar az sırf bilgisayar başındayım fakat eve geldiğimde öyle bir yorgunluk hissediyorum ki hani kafam iş yerinde acayip doluyor durum o olunca ben ki günde 15 saatten fazla bilgisayar başında oyun oynamaktan veya takılmaktan sıkılmayan adam bilgisayar başına geçmeye bile üşeniyorum. Tut ki spor salonuna gidip antrenmanımı yapayım..
Ama kişiden kişiye değişiyor bu; kimisi var adam sabahtan akşama kadar ayakta çalışıyor fiziki işle uğraşıyor, ama akşam sporunada zaman ayırabiliyor. Ben bunu yapamıyorum :(
Bir kaç şeye dikkat etmene gerekicek spora başlarsan:
1- Beslenme; düzenli beslenceksin yağdan karbonhidrattan olabildiğince uzak durucaksın gerçi bunu spor salonunda ki antrenör sana söyleyecektir durumuna göre
2- Uyku; cidden boool bol uyumalısın hele bir de işine göre gerçekten bol dinlenmen gerekicek bu yüzdende bilgisayardan falan uzaklaşman gerekicek. (Sırf bu yüzden eve ps4 aldım bilgisayar başında oturmayayım evimde yatarak oyun oynayayım diye)
3- Sabır; gelişmek için acele etmiceksin sabırla gidip gelmeye devam ediceksin ve disiplinli çalışcaksın çünkü bir yerden sonra bu işin neredeyse aynı hareket ve mantıkla devam ettiğini görüceksin. Gevşediğin an verim alamazsın.

Seninde bi denemen lazım. Başlarsın spora 6 ay kadar götürebilirsen devamını getirirsin zaten vücut geliştirme ağır sabır işi. Ama 6 ayı göremezsen bırakırsın.
Sonuç olarak denemeni tavsiye ediyorum bende ;)

Arkadaşlar 3 haftadır düzenli olarak spora gidiyorum şuan sıkıntı olmuyor işten 7 de çıkıyorum spora gidiyorum 8,30 da oradan çıkıyorum 9 ile 9,30 arası evde oluyorum bazen çok yorulsam da gerçekten vücudu geliştirmek istiyorum protein tozu aldım onu kullanıyorum yani gerçekten istemek gerekiyor çok sabır gerekiyor. :D

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı