İşe 1.5 hafta ara vermek mümkün mü?

Bende Macro Center'da çalışıyorum ve bize maximum 1 hafta için izin veriyorlar. 2 3 gün için sorun etmezler ama 1.5 hafta sıkıntı çıkartabilir.
hocam ben part time çalışıyorum vardiyalar pazar günü hazırlanıyor. Ben pazartesi ve salı gününe izin koydum salı günü de rapor versem 4-5 günlük benim için yeterli bi hafta ama raporu nasıl çözücem bilmiyorum paraysa parasını da veririz ama lazım yani

hocam ben part time çalışıyorum vardiyalar pazar günü hazırlanıyor. Ben pazartesi ve salı gününe izin koydum salı günü de rapor versem 4-5 günlük benim için yeterli bi hafta ama raporu nasıl çözücem bilmiyorum paraysa parasını da veririz ama lazım yani
Zaten belli bir miktar kesinti yapıyor. Şunu da belirtmek istiyorum. Eğer rapor alırsanız 1 haftalık almaya bakın. Çünkü 2. günden sonra para kesintisi oluyor ve 7. güne kadar aynı kesinti yapılıyor. Yani ha 2 gün raporlusun ha 7 gün. Buna dikkat edin, sadece migros yapıyor bunu.

Zaten belli bir miktar kesinti yapıyor. Şunu da belirtmek istiyorum. Eğer rapor alırsanız 1 haftalık almaya bakın. Çünkü 2. günden sonra para kesintisi oluyor ve 7. güne kadar aynı kesinti yapılıyor. Yani ha 2 gün raporlusun ha 7 gün. Buna dikkat edin, sadece migros yapıyor bunu.
anladim hocam bu arada macroda kasada misin

Genel olarak mumur değilseniz pazar günü ve resmi tatiller hariç olan yıllık izin hakkından bahsediyorum. Arkadaşım kargo paketleme işi yapıyor ve 1 hafta yıllık izni var. Berbat bir durum.

Yasal olarak imkansız bir durum ama neyse. Yıllık izin süresi en az 2 haftadır. kıdem, yaşa bağlı olarak artabilir.

Migros'ta çalışıyorum 4 ay oldu yıllık iznim yok ama ben biraz ara vermek istiyorum. Arkadaşlarım gelecek ve onlarla vakit geçirmek istiyorum 1.5 haftaya yakın bir süre. Para falan istemiyorum o süre boyunca sadece çalışmak istemiyorum böyle bir şey mümkün mü?
Rapor vs. alınarak 3-5 gün izin yapmayı denemek mantıklı 1,5 hafta kimse vermez ...

Yorumları okudum da, Türkiye'de çalışma olayı köleliğe dönmüş. Sıfır abartı, piramitlerde çalışan elemanların daha çok sosyal hakkı vardır.

Koca yılda 1 hafta tatilin var ve 1 gün hafta içi pazar tatilin var. O da ev işiyle ilgilenmek ile geçecek muhtemelen çünkü sabah 8 akşam 5 gibi saçmalıklar da var. Yazık insana cidden.

Reyondayım. Siz kasadaysanız geçmiş olsun :D
Ya harbi geçmiş olsun bana hocam hem de süper bi bilgi vereyim Türkiye'nin en çok işleten migrosunda çalışıyorum biliyor musunuz o sıkıntı.

Yorumları okudum da, Türkiye'de çalışma olayı köleliğe dönmüş. Sıfır abartı, piramitlerde çalışan elemanların daha çok sosyal hakkı vardır.

Koca yılda 1 hafta tatilin var ve 1 gün hafta içi pazar tatilin var. O da ev işiyle ilgilenmek ile geçecek muhtemelen çünkü sabah 8 akşam 5 gibi saçmalıklar da var. Yazık insana cidden.

Sıkıntı alınan maaş bence çalışma süresi değil.

Yasal olarak imkansız bir durum ama neyse. Yıllık izin süresi en az 2 haftadır. Kıdem, yaşa bağlı olarak artabilir.

Rapor vs. alınarak 3-5 gün izin yapmayı denemek mantıklı 1,5 hafta kimse vermez...

Hocam benim iki gün iznim var onun üstüne 3 gün rapor caksam yetiyor bana zaten raporu nasıl çözeceğimi bilmiyorum ayiptir söylemesi geçen iş için bir günlük rapora 300 lira verdim.

Geri
Yukarı