Isı performans düşürür mü?

Asayiş Berkemal

Hectopat
Daha fazla  
Benim işlemcim 97-98 dereceye kadar çıkıyor ama GPU kullanımı ve CPU kullanımı oynamıyor. Sabit %99 GPU kullanımı %95 falan düşüyor. Max ve CPU da %40 ortalama ise %37'lere düşüyor Max oynamıyor kısacası peki bu ısı 97-100 derece olacağına 85-90 derece olsa FPS de fark olur mu? Sonuçta yine GPU-CPU kullanımı oynamasa bile Gaming laptop kullanıyorum. 9. nesil mobil işlemciler çok sorunlu maalesef Intel'in işlemcileri ne yapsam olmuyor. Marka Monster bu ısıya da çözüm varsa yazabilirsiniz.

Üretici tarafından belirlenen bir değer vardır, bu değere çıkıldığı zaman işlemci kendini kapatır. (Yanlışım yoksa Thermal Junction.) Bu değerin 10 derece altında ise frekans düşürmeye başlar. Kısaca ömrünü ve performansını etkiler.

Benim işlemcim 97-98 dereceye kadar çıkıyor ama GPU kullanımı ve CPU kullanımı oynamıyor. Sabit %99 GPU kullanımı %95 falan düşüyor. Max ve CPU da %40 ortalama ise %37'lere düşüyor Max oynamıyor kısacası peki bu ısı 97-100 derece olacağına 85-90 derece olsa FPS de fark olur mu? Sonuçta yine GPU-CPU kullanımı oynamasa bile Gaming laptop kullanıyorum. 9. nesil mobil işlemciler çok sorunlu maalesef Intel'in işlemcileri ne yapsam olmuyor. Marka Monster bu ısıya da çözüm varsa yazabilirsiniz.
97-98 dereceler yüksek dereceler. FPS bilemem ama ömrü kısadır, aman hocam dikkat. 💣

120 FPS alıyor olsan en iyi soğutucu sistemin olsa maksimum 3 FPS oynar belki o kadar bile değildir bana kalırsa termal macunu değiştir o da olmazsa vakumlu soğutucu al.

Yeni konular

Geri
Yukarı