Işık sızması olan ürünün iadesini satıcı kabul etmiyor

GamingKeyboard07

Hectopat
İyi günler, satın aldığım Gigabyte G24F-2 monitörü IPS glow fazla olması sebebiyle iade için göndermiştim. Satıcı, ürünün açılmış olması sebebiyle ürünü servise gönderdi, yeni çıkan yasa böyleymiş, servis de üründe bir sorun yok diyerek satıcıya geri göndermiş. Satıcıdan da bana geri geldi ürün.

Bu noktadan sonra ben ne yapabilirim? Böyle bir şey için şikayette bulunabileceğim bir yer var mı ve şikayet etsem de bir sonuç alabilir miyim? Bir de bu derece IPS glow kafaya takılabilecek seviyede mi? Aldığım ürünlerin sorunsuz olması konusunda takıntılı biri olarak ürünü iade edememek beni çok rahatsız etti.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    63 KB · Görüntüleme: 94
  • 2.jpg
    2.jpg
    62,1 KB · Görüntüleme: 87
  • 3.jpg
    3.jpg
    59,9 KB · Görüntüleme: 90
  • 4.jpg
    4.jpg
    58,5 KB · Görüntüleme: 81
  • 5.jpg
    5.jpg
    58,4 KB · Görüntüleme: 65
  • 6.jpg
    6.jpg
    63,3 KB · Görüntüleme: 84
Bende de ASUS'un TUF Gaming VG27aqz modeli var sendeki kadar aşırı glow yok hocam sizinki gercekten can skici sekilde fazla. Hani benimki kadar az olsa degmez derim cunku IPS ekranlarda az da olsa oluyor mecburen ama bu cok aşırı. Gigabyte'le ile kendiniz gorusun bir de anlatin durumu.

Fotoğraftan çok anlaşılmaz günlük kullanımda sen fark ediyor musun?
Bildiğim için mi öyle geliyor bilmiyorum ama ekranın sağ ve sol alt kısımları orta kısımlara göre çok az daha parlak geliyor bazen, bazen ise normal geliyor, emin olamıyorum.

THH'ye başvurabilirsin. Bu glow bir sorun mu bilemiyorum ama yardımcı olurlar.
Bu tür konularda tahmin yapmak zor biliyorum ama bir şey sormak istiyorum: Tüketici Hakem Heyeti, servis IPS Glow sorunu olmadığını söylemesine rağmen iade hakkı tanır mı? Birde şikayette bulunursam süreç ortalama ne kadar sürer? Açıkçası çok sürmeyecekse şikayette bulunmayı düşünürüm.

Bende de ASUS'un TUF Gaming VG27aqz modeli var sendeki kadar aşırı glow yok hocam sizinki gercekten can skici sekilde fazla. Hani benimki kadar az olsa degmez derim cunku IPS ekranlarda az da olsa oluyor mecburen ama bu cok aşırı. Gigabyte'le ile kendiniz gorusun bir de anlatin durumu.
Teşekkürler, belki direkt aramak aklıma gelmemişti. Belki bu şekilde bir çözüm bulabilirim.

Son düzenleme:
Bu tür konularda tahmin yapmak zor biliyorum ama bir şey sormak istiyorum: Tüketici hakem heyeti, servis IPS glow sorunu olmadığını söylemesine rağmen iade hakkı tanır mı? Bir de şikayette bulunursam süreç ortalama ne kadar sürer? Açıkçası çok sürmeyecekse şikayette bulunmayı düşünürüm.

Sizin ürününüzü inceleyen müfettiş eğer sorunun sizin kullanımınıza engel olduğuna ve sorunun üretici kaynaklı olduğuna kanaat getirirse servis onun kararına uymak durumunda.

Yeni konular

Geri
Yukarı