İsim ve soy isim değişikliği

Arkadaşlar ben ismimi değiştirdim. Mahkeme sonuçlandı, karar verildi şimdi ne yapacağım? kimliğimi değiştirmek için kendim mi başvuracağım yoksa otomatik olarak değişecek mi? Hiçbir şey bilmiyorum bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Arkadaşlar ben ismimi değiştirdim. Mahkeme sonuçlandı, karar verildi şimdi ne yapacağım? kimliğimi değiştirmek için kendim mi başvuracağım yoksa otomatik olarak değişecek mi? Hiçbir şey bilmiyorum bilen varsa yardımcı olabilir mi?
E-devlet in sağ üst kısmından ismini kontrol et değişmişse nüfus müdürlüğünden yeni kimlik alabilirsin. Karar yeniyse 1-3 ay arası bir zamanda otomatik değişiyor isim

E-devlet in sağ üst kısmından ismini kontrol et değişmişse nüfus müdürlüğünden yeni kimlik alabilirsin. Karar yeniyse 1-3 ay arası bir zamanda otomatik değişiyor isim
Teşekkür ederim cevap için. Daha bir ay bile olmadı karar verileli ama ben biraz heyecanlıyım ve ne yapacağımı da bilmediğim için araştırıyorum :D

Konuyu tekrar diriltiyorum yeni konu açmak istemediğim için dava sonuçlandı e devlet sisteminde karara çıktı diyor bir ay oldu. Sanırım eve isim değişikliği yapılması için tebligat tarzı bir belge gelecekmiş sizler değiştirince böyle oldu mu yoksa direk mi değişti?

Konuyu tekrar diriltiyorum yeni konu açmak istemediğim için dava sonuçlandı e devlet sisteminde karara çıktı diyor bir ay oldu. Sanırım eve isim değişikliği yapılması için tebligat tarzı bir belge gelecekmiş sizler değiştirince böyle oldu mu yoksa direk mi değişti?
Uyap sisteminde dava dosyalarını, ne karar verildiğini görüntüleyebilirsin. Karar çıktıktan sonra mahkeme sonucu nüfus müdürlüğüne gönderiyor onlar da değiştiriyorlar(ben bir şey yapmamıştım). Eğer sistemde değiştiyse ve E devlet sayfasında sağ üst taraftaki isim kısmı da değiştiyse mahkeme kararı ile nüfus müdürlüğüne gidip yeni kimliğini alabilirsin.

Konuyu hortlatıyorum ama bazı kişilere yardımcı olur belki.

Benim ismim Fetullah'dı sosyal hayatımda bana sorun çıkarıyordu malum kişiyi yüzünden onun için mahkemeye başvurdum ve sorunumu hakime detaylı bir şekilde anlattım ve değiştirdim hepsi bu kadar. Geçerli bir sebebin olması gerekiyor mesela senin ismin "Emre" sen de ismimi beğenmiyorum diyorsan değiştireceğini zannetmiyorum ama adın "Satılmış" ise bu geçerli bir sebeptir kısaca değiştirir. Yani öyle kafana göre isim değiştirmiyorlar ki öyle olsa herkes isim değişikliği yapardı.

1-Asliye hukuk mahkemesine başvuracaksın İstanbul'da yaşıyorsan Bakırköy'de var.
2- 18 yaş ve üstündeysen veliye ihtiyaç yok ama şahit lazım şahsen ben ablamı götürdüm.
3-Nüfus müdürlüğüne dava açacaksın.
3-İsmin değişmesi 1.5-3 ayı buluyor.
4- Ben 430 TL ödemiştim şuan durum nedir bilmiyorum.
Size birşey sorabilir miyim lütfennnn

Yeni konular

Geri
Yukarı