İşitme kaybı olanlar niye hor görülüyor?

SeyitAli253

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
intel i7 12700h rtx 3050ti 1tb ssd
Merhaba dogdugumdan beri işitme kaybım var, geç ögrenmiştim askerlik olayı çıkınca 2 kulagımın %50 sorunu oldugunu ögrendim. Fakat nedense insanlar kulagım sorunlu olmasına ragmen anlamadıgımda alay ediyorlar, hor görüyorlar. Buna bazen ailemde degil. Sizde bu durumu yaşıyor musunuz? Merak ettigim için konu açtım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba dogdugumdan beri işitme kaybım var, geç ögrenmiştim askerlik olayı çıkınca 2 kulagımın %50 sorunu oldugunu ögrendim. Fakat nedense insanlar kulagım sorunlu olmasına ragmen anlamadıgımda alay ediyorlar, hor görüyorlar. Buna bazen ailemde degil. Sizde bu durumu yaşıyor musunuz? Merak ettigim için konu açtım.
hocam benimde sol kulak %0 sağ kulakta %96 duyuyor doğuştan genel anlamda insanlar benle bu konuyla ilgili hiç dalga geçmedi fakat ara sıra sol kulağım yüzünden zor durumda kalabiliyorum mesela sohbet ederken eğerki kişi solumda ise cidden problem oluyor ve evet işitme cihazı taktırmayı denedik ama sol kulağımdaki sinirler öldüğünden dolayı birşey yapılamaz dediler

İnsanoğlu nankör hocam, herşeye kulp takıyorlar. Benimde bir gözüm büyük diğeride küçük diye alay ediliyorum. Empati kursalar az, o kabiliyette yok onlarda. Pek takmamak lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı