Sol kulakta geçici işitme kaybı

Lisser

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar selam. Öncelikle sorunum şöyle:

Birkaç gün önce okul için uyandım. Hazırlanırken kulak çöpü kullandım ve o anki dalgınlığım ile kulak çöpu bayağı bir derine gitti. O andan itibaren sol kulağımda işitme kaybı oluştu. Geçer deyip okula gittim ve okul bitimine doğru anca duymaya başladım.
Kulak çöpünün zararlı olduğunu biliyorum fakat o an ki dalgınlığıma geldi. 4 gündür falan her uyanışımda sol kulağım net duymuyor, 4-5 saat sonra düzeliyor. Bu tarz bir sorun yaşayan var mı? Tedavi süreci nasıl işliyor?

Birkaç saat sonunda sol kulağım düzeldiğinde de kısa süreli can acıtan bir ağrı oluşuyor kulağımda.

Tedavi süreci nasıl işliyor?

Muhtemelen kulaktaki kirleri kulak zarina dogru itelediniz ve kulaginiz tikandi. KBB bölümüne gidip kulaginizi temizlettirmeniz gerekiyor. Bu islemi genelde hortumla vakumlayarak yapiyorlar. Duruma göre (eger iltihaplanma vesaire yoksa) damla verip gönderirler. Kulak cöpünü sadece kulagin disinda kullanin. Hicbir zaman icine sokmayin.

Kulak kirinin özel durumlar haricinde temizlenmeye ihtiyaci yoktur.

Muhtemelen kulaktaki kirleri kulak zarina dogru itelediniz ve kulaginiz tikandi. KBB bölümüne gidip kulaginizi temizlettirmeniz gerekiyor. Bu islemi genelde hortumla vakumlayarak yapiyorlar. Duruma göre (eger iltihaplanma vesaire yoksa) damla verip gönderirler. Kulak cöpünü sadece kulagin disinda kullanin. Hicbir zaman icine sokmayin.

Kulak kirinin özel durumlar haricinde temizlenmeye ihtiyaci yoktur.
Teşekkür ederim, dediğim gibi acele işe şeytan karıştı bir tık. KBB'ye gideceğim.

Geri
Yukarı