Islak bez ile bilgisayarı temizlemek

Emri

Hectopat
Yer
İstanbul
Arkadaşlar babam bezi aldı bayağı bir yıkadı sonra 1 kere sıktı sonra çırptı geldi kasayı öyle bir sildi ki çarptıra çarptıra toz filtresini çıkardı. Altını da sildi. Ben suların bilgisayara aktığını düşünüyorum. Sizce ne yapmalıyım? Daha önce hiç böyle bir şey görmedim öyle bir kızardım ki.

Arkadaşlar babam bezi aldı bayağı bir yıkadı sonra 1 kere sıktı sonra çırptı geldi kasayı öyle bir sildi ki çarptıra çarptıra toz filtresini çıkardı. Altını da sildi. Ben suların bilgisayara aktığını düşünüyorum. Sizce ne yapmalıyım? Daha önce hiç böyle bir şey görmedim öyle bir kızardım ki.

Başlık yanlış. Islak bez ile bilgisayarı bozma challange olmalı. 😁😁

Fön makinesı ile kurutmayı dene.

Ben daha önce bilgisayarımın üstüne kola dökmüştüm :D. Çözüm olarak tüm parçaları çıkarttım nazikçe kuruladım neyse ki anakarta ulaşmamış. Bilgisayar parçalarından anlıyorsan çıkartıp bak parçalara ulaşmış mı ona göre kurularsın sıkıntı olacağını sanmam.

El feneri ile baktım da damlacık falan göremedim.
Bilgisayarı normal açsam FPS değerleri falan aynı olsa sıkıntı yok mudur?

Bilgisayarı açmanı önermem ıslak ise sıkıntı olabilir en azından bilgisyarı açmadan önce kasanın sağ ve soldaki kapaklarını açıp bak ıslak mı diye ıslak değilse sıkıntı yok. Ha biraz daha sağlama almak istersen anakartı söküp baksan iyi olur.

El feneri ile baktım da damlacık falan göremedim.
Bilgisayarı normal açsam fps değerleri falan aynı olsa sıkıntı yok mudur?
Şüphede kaldıysan iyice emin olmadan açma bence. Laptopa su dökmüştüm iyice kuruladığımı zannettim açtım PC'yi 3 dk sonra pert oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı