Islak mendille temizlenen sistem açılmıyor

BakirKurt31

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, öncelikle ben bilgisayarıma 2-3 haftada bir temizleyip dikkatli bir şekilde davranan biriyim ama dün gece ıslak mendille temizlerken ekran kartı çıkarıp tekrar taktım ve setup'a taktığımda ekran kartı fanları dönüyordu. isinmiyordu yani kısaca çalışmıyordu, anakarta filan temizlemedim ama bilgisayarın ekranı da gelmedi ve çok kurcalamak istemedim, bir yardim edersiniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yukarıdaki arkadaşların dediklerini uygula. Ayrıca 2-3 haftada bir sistem temizlemek aşırı absürt bir hareket bu olay sistemin ömrünü uzatmayı bırak azalmasına bile sebep olabilir.

RAM'leri cıkar uclarını silgi ile sil ve CPU'ya uzak olan slota 1 tanesini takarak calıstır. Montaj sırasında RAM'lere temas etmişsindir muhtemelen.

Peki ekran kartı aynı şekilde o çalışmıyor onun için önerebileceginiz bir şey var mı?

Yukarıdaki arkadaşların dediklerini uygula. Ayrıca 2-3 haftada bir sistem temizlemek aşırı absürt bir hareket bu olay sistemin ömrünü uzatmayı bırak azalmasına bile sebep olabilir.

Hocam kasam yerde ve oda bazen kirli olduğu için sık sık temizlemem gerek 3 günde bile toz dolduğu oluyor

Son düzenleme:
Peki ekran kartı aynı şekilde o çalışmıyor onun için önerebileceginiz bir şey var mı?

Hocam kasam yerde ve oda bazen kirli olduğu için sık sık temizlemem gerek 3 günde bile toz dolduğu oluyor
Abiciğim toz dolar. Sen doz doluyor diye yatağının altını 3 günde bir temizliyor musun ? Bilgisayarının ısınmasına sebep olmuyorsa bilgisayarın normalde 65 derece iken 80 derecede çalışmıyorlar temizlemenin bir anlamı yok.

Geri
Yukarı