İslam'a göre erkekler kadınlara şiddet uygulama hakkına sahip midir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam siz ders de dinlemiyorsunuz herhalde. İslam dininde kadın ve erkek eşittir. Eğer bir tartışma çıkarsa konuşarak halledilmesi gerektiğini söyler. Bu arada şu an müslümanım deyip evde kendisinin sözünün geçmesini isteyen çok kişi var ve buna büyük ihtimal çoğumuzun babası dahil.
En basitinden kadın daha az miras alır. Bir erkek 4 kadınla evlenebilir. Evlenirken kadının fikri dahi sorulmaz ama evet kadın erkek eşitliği.

Ulen ayetin çevirisi "dövün." diyor, burada adamlar "Dövemezsin, el kaldıramazsın." diyor.
Dövün diyor ulan dövün diyor.
Çevirmenler yanlış çevirdi de bi' siz mi doğru çeviriyorsunuz?

Yok arkadaş olmuyor, adamlar takıldı döv kelimesine. Dün o kadar anlattım tefsir diye bir şeyin var olduğunu, onu okumamız gerektiğini. Adam hala döv kelimesi var diyor. Tamam arkadaşım döv diyor sen haklısın.

Yok arkadaş olmuyor, adamlar takıldı döv kelimesine. Dün o kadar anlattım tefsir diye bir şeyin var olduğunu, onu okumamız gerektiğini. Adam hala döv kelimesi var diyor. Tamam arkadaşım döv diyor sen haklısın.
Yok kanka sen haklısın, oraya döv yazmış ama ironi o. Aslında dövme anlamına o. Ama ironiyi anlamaya bazen benim beynim yetmiyor.

Sözde hak dinin kitabının da bu kadar yanlış anlaşılmaya açık olması da artık ne bileyim.
Bir kelimenin 40 anlamı var, sen öyle çeviriyorsun, arkadaş "Yok panpa o böyle diyor." ne diyeceğini şaşırıyorsun.
İkimiz de biliyoruz İslam'ın erkeği her zaman ön planda tuttuğunu.

Şimdi yine kafamda deli sorular. Bakalım ne olacak sonumuz.

Sözde hak dinin kitabının da bu kadar yanlış anlaşılmaya açık olması da artık ne bileyim.
Bir kelimenin 40 anlamı var, sen öyle çeviriyorsun, arkadaş "Yok panpa o böyle diyor." ne diyeceğini şaşırıyorsun.
İkimiz de biliyoruz İslam'ın erkeği her zaman ön planda tuttuğunu.

Tamam dostum sen çok şey biliyorsun ama diyanetin tefsiri yanlış söylüyor. Devam 👍

Hocam kuranda 'eğer kadın erkeğe saldırıyorsa, erkek kendini savunmak için saldırabilir'. Televizyonda konuşan gerzek ise, 'dayak yemek kadın için onurdur' diyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı