İslam'a göre kendini kadavra olarak bağışlamak caiz mi?

İlkel mi? Avrupa'da insanlar cadı diyerek yakılırken araplar bilimsel projelerde şu anki Avrupa nasılsa o seviyedeydi. Bilimi oldugu yerden kaldırıp geliştirdiler. Sonrada Avrupa'lılar Arap'lardan ve Müslüman'lardan bilimi devralıp kendilerini geliştirdiler. Din düşmanlıgı yapayım derken kendinizi komik ve aciz bir duruma düşürüyorsunuz.
Geçmişten örnek veriyorsun. Günümüzden örnek vermelisin.

Hocam kavga etmeye ve tartışmaya gerek yok arkadaş dinimizi saçma ve ilkel buluyor olabilir, islamafobik olabilir boş verin saygı duyalım ve tartışmaya girmeyelim bence.
Modlar bu konu yine din tartışmasına dönecek konuyu kilitlemeniz önerimdir.
Hemen niye kitlemeye davet ediyorsunuz ki? İnsanlar konuşarak kendini ifade edebilir.

İnsanlığa öldükten sonra faydanın dokunması neden haram olsun ki?

Bunun dini olarak bir sorun olduğunu düşünmüyorum ama biz insanlar ölenlerin toprağa gömülüp mezarında ağlamayı seviyoruz.

Kadavra da olsan toprağada gömülsen de aslında sonuç aynı "yok" oluyorsun.

Belli bir süre sonra mezarda ne kemik ne et kalıyor, aslında insanlar boş mezarların başında ağlıyorlar ama gömüldüğü için orada hissediyorlar.

Dua ederken de aynı şekilde boş bir mezar oluyor orası yani boş mezar başında dua ediyorsun.

Geçmişten bahsettigi için. Geçmişten örnek vermek zorundasın.
"1500 yıllık ve ilkel Arap topraklarında ortaya bir dinde böyle bir ayrıntının düşünüldüğünü sanmıyorum."
Sence burada ne diyor? 1500 yıllık diyor, yani günümüzden bakıyor. Bu yüzden ilkel deniliyor. İslam zamanına göre ileriydi, artık değil.

İlkel mi? Avrupa'da insanlar cadı diyerek yakılırken araplar bilimsel projelerde şu anki Avrupa nasılsa o seviyedeydi. Bilimi oldugu yerden kaldırıp geliştirdiler. Sonrada Avrupa'lılar Arap'lardan ve Müslüman'lardan bilimi devralıp kendilerini geliştirdiler. Din düşmanlıgı yapayım derken kendinizi komik ve aciz bir duruma düşürüyorsunuz.
Cahiliye dönemi, kız çocuklarını diri diri gömmekten bilime sıra mi gelmiş? Arap ve bilim 2 zıt kelime.
Sizin dediginiz orta doğuluların bilim de gelişmiş olduğu yillar milattan önce'idi. Bkz: Antik Mısır.
Bu arada cadılık ve büyücülüğün Kur'an'da da doğrulandığını belirtmek isterim.

Cahiliye dönemi, kız çocuklarını diri diri gömmekten bilime sıra mi gelmiş? Arap ve bilim 2 zıt kelime.
Sizin dediginiz orta doğuluların bilim de gelişmiş olduğu yillar milattan önce'idi. Bkz: Antik mısır.

Sen ırkçılık yapıyorsun ve yanlış bilgi veriyorsun. Şu an bile nasada çalışan kaç tane Arap asıllı insan var. Arapların bilimde etkin oldugu yıllar 8 ve 9. yüzyıllarda başlıyor. 10-13. yüzyıllar arasında zirve yapıyor. Ardından Moğol'ların kütüphaneleri yakması ve bilim adamlarını öldürmesi sebebiyle bilim geriliyor. Milattan önce diyerek yanlış bilgi veriyorsun ve ırkçılık yapıyorsun. Zamanında bilimin dini arapçaydı. İspanyollar arapça birçok kitap çevirmiştir. Bunları bilmiyorsanız gidin araştırın. Bilmeden konuşmak dogru degil. Bilgi kirliligi yapıyorsun ve yanlış bilgi vermiş oluyorsun. Örnek olarak ben diyor muyum 16.-17. yüzyıllarda araplar birçok bilimsel eser buldu diye? Senin söyledigin cümleler aynen böyle saçma işte.

Son düzenleme:
Ben bağışlarım. Zira eğitim araştırma hastanelerinde bulunan araştırma için organların sayısı çok olmadığından organlar çok kez kullanılıp yıpranıyor. Öldükten sonra organlarım çürüyüp gideceğine birilerinin işine yarasın bari.

Yeni konular

Geri
Yukarı