İşlemci 5 saat 85 derecede %100 çalışırsa zarar görür mü?

aaetad

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bir şey ındırıyorum ve bırden fazla grafık dosyası açtıgı ıcın ıslemcıye yuk bınıyor. 5 saat %100 85-87 derece çalışsa bir şey olur mu?

Desktop Screenshot 2024.04.08 - 00.54.26.37.png

Bilgisayarınız için zararlı olabilir bu şekilde çok çalıştırmayın aksi taktirde işlemci arıza verebilir veya yanabilir. En azından işlemcinin soğuması için biraz süre tanıyın.

Korsan oyun yüklerken korkmanız gereken sadece işlemci sıcaklığı olmamalı bence.
80-85 bir süre için normal kabuledilebilir, fakat süre uzadıkça ısı daha da artarsa sağlıklı olmaz.

Korsan oyun yüklerken korkmanız gereken sadece işlemci sıcaklığı olmamalı bence.
80-85 bir süre için normal kabuledilebilir, fakat süre uzadıkça ısı daha da artarsa sağlıklı olmaz.

Opsiyonel ayarları (4K video) kapattım 2.30 saate kadar düşürdüm bundan sonra yapacak bir şey yok patlarsak patlarız :D

Çok lazım değilse en basit CPB kapatın. UV yapın diyeceğim de anakartınız müsait mi ve bu konuda bilgili misiniz bilmiyorum.

UV zararlı bir şey değil mi? Ne oldugunu bılıyorum ama zararlı mı değil mi bilmiyorum.

5 saat için bir şey olacağını sanmam.

2.30 saate ındırdım opsıyonel ayarları kapatarak ne olur ne olmaz. Elimizdekınden de olmayalım :D

Geri
Yukarı