Işlemci 100% yükte en fazla 74 dereceye ulaşıyor ,normal midir?

ulas1232

Hectopat
Stok fan kullanmıyorum kasa kapağı kapalı, açıkken 68 dereceye kadar düşüyor tam yükte, kasamın önünde ekstradan 1 fan bulunuyor 1 tane daha takma yeri var, 1 tane daha takarsam sıcaklık azalır mı?

Kasam: GameBooster GB-G3602B RGB USB 3.0 Pencereli ATX Siyah Mid-Tower Gaming (Oyuncu) Kasa - incehesap.com

Kasada 1 adet kasa fanı, 1 adet işlemci fanı, 2 adet ekran kartı fanı, 1 adette Power supply fanı, 1 adet ekstra önde.

1 Tane daha eklesem sıcaklık ne kadar azalabilir yardımcı olursanız çok makbule geçer.

Termal macunu 1 yıl oldu yenilemedim soğutucum Dark Freezer X92 mavi renk.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcinizin en yüksek sıcaklık değeri olan 74 derece anormal bir değer değil bunu belirteyim. Sorunuza gelecek olursak elbette %5 bile etkilese bir fan daha takmanız kasa içerisine giren hava miktarını bir nebze artıracaktır. Kasa pek iyi değil ancak sıcaklıklarınız da anormal değil sorun yok.

Stok fan kullanmıyorum kasa kapağı kapalı, açıkken 68 dereceye kadar düşüyor tam yükte, kasamın önünde ekstradan 1 fan bulunuyor 1 tane daha takma yeri var, 1 tane daha takarsam sıcaklık azalır mı?

Kasam: GameBooster GB-G3602B RGB USB 3.0 Pencereli ATX Siyah Mid-Tower Gaming (Oyuncu) Kasa - incehesap.com

Kasada 1 adet kasa fanı, 1 adet işlemci fanı, 2 adet ekran kartı fanı, 1 adette Power supply fanı, 1 adet ekstra önde.

1 Tane daha eklesem sıcaklık ne kadar azalabilir yardımcı olursanız çok makbule geçer.

Termal macunu 1 yıl oldu yenilemedim soğutucum Dark Freezer X92 mavi renk.

ufak kasaların en büyük sorunu içerideki sıcak havayı dışarıya atmakta zorlanmasıdır. ancak senin kasa da malesef yukarıya fan takma yerin olmadıgı için çift egsoz fan da takamıyorsun . Sogutucun da stok sogutuclardan pek farklı değil aslın da ama asıl sorunun kasada ki sıcak havayı atamamak. ufak kasalarda malesef tek egsoz fan yetmeyebiliyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı