İşlemci 75-80 derecede kaç saat kullanılmalı?

insanoğlu

Picopat
Daha fazla  
İşlemci Max 82 derece gördü ortalama olarak 79 derece.
Ekran kartı sabit 71 derece.
En fazla kac saat kullanilmali.
Ekran karti MSI RTX 3060 Ventus 2X 12 GB.
İslemci i5 12400F.

İslemci i5 12400F.

Hangi oyunda bu ve kasanızın modeli nedir ekran kartıda bayağı ısınmış.

Islemcide stok sogutucu mu var? Oyleyse yaz aylarinda bu sicakliklar normal zaten stok sogutucu da cok iyi degil. Yine de sicakliklar asiri degil. Ekran karti da bayagi falan isinmamis normal bu havalar icin.

İşlemciniz 75-80 derecede uzun süre çalışırsa zarar görebilir. İşlemcinizi soğutmak için işlemci fanını temizleyin, işlemciyi daha iyi havalandırma olan bir yere yerleştirin ve işlemcinizi çok fazla güç gerektiren uygulamalarda kullanmayın.

İslemci i5 12400F.

Ben 5 5600 kullanıyorum her oyunda en az 81 derece oluyor bazen 85 sabit oluyor ve saatlerce oynuyorum 82 derecedeyken 4-5 saat aralıksız oynadım bir sorun yok 92.3 dereceyken de yaklaşık 1 saat oynamıştım sanırsam herhangi bir sorun ile karşılaşmadım.

Bana kalırsa bir 3060 ekran kartı için sıcak arkadaş kasayı havasız bir ortama koymuş belli.

Egzoz fan olmayabilir benim kasamda da egzoz fan yok ve 71 derece hiç sıcak bir derece değil artık 85-90 derecelerde oynamaktan 80 derece bile gözüme çok az geliyor ki 70 dereceler tam oyunlar için ortalama bir sıcaklık diye düşünüyorum ekran kartım 65 dereceyi geçtiğinde GPU MHz artıyor ve performansım da artıyor 65 dereceyi geçsin diye bazen fanları yavaşlatıyorum.

Bir işlemciyi bozacak en son şey sıcaklıktır emin ol.
Ekran kartı sıcaklığı yükte çok normal hatta iyi bile.

Geri
Yukarı