İşlemci 96 derece oluyor

• Konuyu başlatan Yoi
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 1B

Yoi

Centipat
Daha fazla  
İşlemci sıcaklığım eskiden oyunlarda FPS'i kısınca falan düşüyordu. Şimdi düşürsem de en ufak oyuna girdiğimde 96 sabit alııyor. Neredeyse her oyunda 96 oluyor, sebebini bilen var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Termal macunu kurumuş olabilir, fanlar tıkanmış olabilir, bakır borular özelliğini yitirmiş olabilir.

Kesinlikle dostum, şahsen ben 2015 üretim notebookumu son 1 aya kadar hiç iç fan temizlik, soğutucu heatsink değişimi, termal macunu değişimi falan yaptirmamistim, yeni hepsini yaptırdım. Eğer düşünürseniz bana özelden yazın, ben bu işleri yapan güvenilir birisine yönlendiririm sizi.
Hatta benim notebook Casper Nirvana nb15.6 , sağlam bir fenni muayeneden geçirdim bilgisayarımı. Benim bilgisyarımda 94 dereceyi görüyordu. Rutin boşta çalışırken bile ısınıyordu. Size yardımcı olabilirim.

İşlemci sıcaklığım eskiden oyunlarda FPS'i kısınca falan düşüyordu. Şimdi düşürsem de en ufak oyuna girdiğimde 96 sabit alııyor. Neredeyse her oyunda 96 oluyor, sebebini bilen var mı?
termal maucunu yenilemen lazım olabilir bazen olabliyor ayrıca termal macunu yenilemek performans da artırır

Klasik olacak ama CPB kapat 😃 Ben kapadım yazın en fazla 88 oldu.

Kesinlikle dostum, şahsen ben 2015 üretim notebookumu son 1 aya kadar hiç iç fan temizlik, soğutucu heatsink değişimi, termal macunu değişimi falan yaptirmamistim, yeni hepsini yaptırdım. Eğer düşünürseniz bana özelden yazın, ben bu işleri yapan güvenilir birisine yönlendiririm sizi.
Hatta benim notebook Casper Nirvana nb15.6, sağlam bir fenni muayeneden geçirdim bilgisayarımı. Benim bilgisyarımda 94 dereceyi görüyordu. Rutin boşta çalışırken bile ısınıyordu. Size yardımcı olabilirim.

Hocam konuyu açan ben değilim karıştırdınız galiba :D

Geri
Yukarı