İşlemci agresif mod açıkken pil yok hatası

Eren_16

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Selam laptop kullanıyorum. İşlemci agresif modu açık olduğunda arada bu hatayı alıyorum ve FPS dibi görüyor Valorant oynarken falan oluyor. İşlemci agresif mod kapalıyken yapmıyor. Sebebi ne olabilir?

1659771552423.png

Selam laptop kullanıyorum. İşlemci agresif modu açık olduğunda arada bu hatayı alıyorum ve FPS dibi görüyor Valorant oynarken falan oluyor. İşlemci agresif mod kapalıyken yapmıyor. Sebebi ne olabilir?

Eki Görüntüle 1476010

Pil yerine adaptörden kullanıyor olabilir hocam.

Laptopun şarjı belli bir seviyeye geldiğinde bu hatayı görebilirsiniz.
Bazen adaptör düşük geliyor agresif mod açıldığında laptop şarjda da olsa pili yavaş yavaş düşüyor.

Sanırım hocaman söylediği gibi. Agresif modu açınca pili aradan çıkartıyor. Tam yük kablodan enerji çekiyor. Fakat neden FPS düşüsü yaratıyor bilmiyorum.

Sanırım hocaman söylediği gibi. Agresif modu açınca pili aradan çıkartıyor. Tam yük kablodan enerji çekiyor. Fakat neden FPS düşüsü yaratıyor bilmiyorum.

Belki adaptörü düşük geliyor olabilir bazı laptop modellerinde standart olarak gelen adaptör tam performans verdirmiyor. Sanırım böyle durumlarda servisten yeni adaptör alınıyor.(daha yüksek güçlü)

@Eren_16 Dostum monster tulpar v20.2 laptop var, ekran kartı vs maks güçte kullanıyorum. Senin başına gelen sorunun aynısı başıma geliyor. Aniden ütopik bir fps düşüşü alıyorum ve pil yok yazıyor, 5-10sn sonra her şey normale dönüyor. Sorunu çözmenin bir yolunu buldun mu acaba? Teşekkürler

Eki Görüntüle 1476010

Bendeki model de t5 v20.2​

Son düzenleme:
@Eren_16 dostum Monster Tulpar v20.2 laptop var, ekran kartı vs maksimum güçte kullanıyorum. Senin başına gelen sorunun aynısı başıma geliyor. Aniden ütopik bir FPS düşüşü alıyorum ve pil yok yazıyor, 5-10sn sonra her şey normale dönüyor. Sorunu çözmenin bir yolunu buldun mu acaba? Teşekkürler.

bendeki model de T5 v20.2​

Servise yollamıştım temizlik için bu hatayı da yazdım, geri geldiğinde düzelmişti galiba pili değiştirdiler.

Geri
Yukarı