İşlemci anakartı yakar mı?

OktaykinG

Centipat
Yer
Antakya/Hatay
Merhaba, kısaca geçeceğim CMT 2. el aldığım R3 1200 işlemciyi bugün arkadaşın,
ASUS Prime A320M-A anakartında denedik ve işlemciyi taktıktan sonra PC açılmadı denedik ve anakart hiçbir şekilde çalışmıyor. Yanmış büyük ihtimalle, böyle bir ihtimal var mı İşlemci anakartı yakar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcinin anakartı yakma ihtimali çok düşük. Direkt işlemci bozulmuştur tahminimce.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart üstündeki devreleri kontrol edin. Simsiyah olan bir parça varsa anakart yanmıştır. Kondansatör veya kapasitor yandıysa işinin ehli bir bilgisayarcıya götürerek üstündeki kondansatör/kapasitörleri de değiştirebilir.

Merhaba, kısaca geçeceğim CMT 2. el aldığım R3 1200 işlemciyi bugün arkadaşın,
ASUS Prime A320M-A anakartında denedik ve işlemciyi taktıktan sonra PC açılmadı denedik ve anakart hiçbir şekilde çalışmıyor. Yanmış büyük ihtimalle, böyle bir ihtimal var mı işlemci anakartı yakar mı?

İşlemci soketininaşırı ısıdan yanma durumu var ama bu çok düşük bir ihtimal, soket kolay kolay ısıyı yayan bir parça değildir.
İşlemci yanmıştır.

İşlemcinin anakartı yakma ihtimali çok düşük. Direkt işlemci bozulmuştur tahminimce.

Her şeyi denedik anakart yok çalışmıyor

İşlemci soketininaşırı ısıdan yanma durumu var ama bu çok düşük bir ihtimal, soket kolay kolay ısıyı yayan bir parça değildir.
İşlemci yanmıştır.

Bilemiyorum ama aklım durdu şu an işlemci anakartı yakma ihtimali sizce %kaç

Bir yanlışlık yapmadıysanız işlemcinin veya anakartın yanması pek olası değil. İşlemciyi sökün ve bir bilgisayarcıya götürün. Biz bunları yeni aldık, takmayı bilmiyoruz diyip taktırın. Sizden daha ilgili birileri çözebilir sorununuzu belki. Umut fakirin ekmeği :)

Bir yanlışlık yapmadıysanız işlemcinin veya anakartın yanması pek olası değil. İşlemciyi sökün ve bir bilgisayarcıya götürün. Biz bunları yeni aldık, takmayı bilmiyoruz deyip taktırın. Sizden daha ilgili birileri çözebilir sorununuzu belki. Umut fakirin ekmeği :)

Çok PC topladık ikimizde doğru yaptığımıza eminiz ama bilmiyorum çok saçma geliyor bana anakarta güç gelmiyor yok bir de fansız denendi sorun ondan olabilir mi?

Geri
Yukarı