İşlemci boostlama nasıl yapılır?

Agony1376

Centipat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
Mx110
İşlemci
İ5 8265u
Arkadaşlar ben MSI Afterburner yükledim ama ekran kartım MX110 olduğu için oradan ayar yapamıyacağımı ve yapmamam gerektiğini söylediler ekran kartı çok ısınabilir dediler bir kişi işlemciyi Boost'la dedi onu nasıl yapacağım ThrottleStop ve undervolt gibi şeyleri görmüştüm bunlar mı yapmam gerekenler ve basıl yaparım.
Bu konuda bütün fotoğraflar mevcut.

Technopat'taki bilgi kirliliğinin büyük bir örneği. Ekran kartına ısınır diye OC yapma demişler (Boost'tan kastınız OC sanırım). İşlemciye yapmanı söyleyen olmuş. Ama laptopların yüzde 99'unda işlemci ekran kartından daha çok ısınır. Ayrıca oyun performansını arttırmak için ekran kartına OC çok daha yararlı. O ekran kartının frekans ayarlarıyla oynanmıyor sanırım. İşlemciye OC yapılabiliyor mu bilmiyorum ancak 85 dereceyi geçmiyorsa yapabilirsiniz.

Technopat'taki bilgi kirliliğinin büyük bir örneği. Ekran kartına ısınır diye OC yapma demişler (Boost'tan kastınız OC sanırım). İşlemciye yapmanı söyleyen olmuş. Ama laptopların yüzde 99'unda işlemci ekran kartından daha çok ısınır. Ayrıca oyun performansını arttırmak için ekran kartına OC çok daha yararlı. O ekran kartının frekans ayarlarıyla oynanmıyor sanırım. İşlemciye OC yapılabiliyor mu bilmiyorum ancak 85 dereceyi geçmiyorsa yapabilirsiniz.

Hocam evet ekran kartının ayarlarıyla oynanmıyor MSI Afterburner'de peki işlemciye nasıl yapacağım attığım konuda bir sürü fotoğraf var nasıl yapmalıyım.

İşlemci termal koşullar imkan sunuyorsa Boost hızına çıkar zaten. Sizlik bir durum yok.

Hocam nihai performansa aldım 3.6 GHz da çalışıyor. Normalde 1.6 GHz internet sitesinde baktım destekliyormuş Boost özelliğini ama benim sorum OC gibi ayarlar.

Ho.

Cam bir de ThrottleStop ve undervolt nedir bunları yapmalı mıyım sizce.

Intel tarafında k ibaresi olmayan, eski işlemciler OC edilemiyorlar. Ek olarak laptop BIOS'ları da genellikle OC sekmesi barındırmıyor.

Yapamazsınız kısaca.

1. önermenize katılmıyorum kaç defa eğlencesine eski Intel işlemcilerimi overclockladım hiçbirinde k ibaresi yoktu.

Geri
Yukarı