Çözüldü İşlemci boşta 77 derece olma sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Resul1780

Kilopat
Makaleler
1
Arkadaşlar merhaba. Ben geçen gün fan temizliği için laptobu açtım fanı temizledim. İşlemci üzerindeki termal macun kurumuş diye sildim şu an termal macun sürülü değil. İşlemci boşta hep 70 küsür derecelerde. Bir oyuna girince işlemci sürekli 800 900MHz'lerde geziniyor. Taban frekansina gelemiyor. İşlemci vidasınin bir tanesi yalama olmuş. Onu çıkarınca geri takamadim. Acaba sorun neden kaynaklanıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
O bakır blok işlemciyle tam temas etmeli. Bir şekilde düzelt. Eskiden dedelerimizin yaptığı gibi yap, onlar çiviye çekiç ile vura vura düzeltiyorlardı :)

Eyvallah bugün bizim mahalle bilgisayarcisina gittim.Dediki termal macunsuz kalmasın dedi platon altın alaşımlı macun sürdü. Bir de yamuk olan tarafı penseyle düzeltti. Para almadı tanıdık zaten:) sorunum çözüldü böylelikle konu kapanabilir.
Öncelikle termal macun sürmelisin (başka alternatifi yok) 5 TL'ye de olsa bir tane sür. Sonra da vidaların hepsini tak ve sık yoksa tam temas etmez boşluk olur.

Bilgisayarınızı termal macun sürülü değilken kesinlikle kullanmayın ciddi zararlara yol açabilir aşağıdaki listeden sırasıyla bütçenize uygun olanlardan birini alıp uygulayınız.
Noctua NT-H1
Cooler Master MasterGel
Arctic MX-4 2019 Edition
Zalman ZM-STG2

Termal macun sürülü olmadığı için hu kadar ısınıyor. Daha çok yük bindirirseniz ve daha çok ısınırsa uzun vadede sıkıntı çıkartabilir.

Öncelikle termal macun sürmelisin (başka alternatifi yok) 5 TL'ye de olsa bir tane sür. Sonra da vidaların hepsini tak ve sık yoksa tam temas etmez boşluk olur.

Soğutucu bakır bloğu yamultum herhalde ondan olmuyor galiba.
Termal macun sürülü olmadığı için hu kadar ısınıyor. Daha çok yük bindirirseniz ve daha çok ısınırsa uzun vadede sıkıntı çıkartabilir.

Bence termal macundan değil ben yalnişlikla soğutucu bakır bloğu yamultmuştum onu nasıl düzelteceğim?
Bilgisayarınızı termal macun sürülü değilken kesinlikle kullanmayın ciddi zararlara yol açabilir aşağıdaki listeden sırasıyla bütçenize uygun olanlardan birini alıp uygulayınız.
Noctua NT-H1.
Cooler Master mastergel.
Arctic MX-4 2019 Edition.
Zalman ZM-STG2.

Ben Rampage termal macun sipariş etmiştim.

O bakır blok işlemciyle tam temas etmeli. Bir şekilde düzelt. Eskiden dedelerimizin yaptığı gibi yap, onlar çiviye çekiç ile vura vura düzeltiyorlardı :)

Eyvallah bugün bizim mahalle bilgisayarcisina gittim.Dediki termal macunsuz kalmasın dedi platon altın alaşımlı macun sürdü. Bir de yamuk olan tarafı penseyle düzeltti. Para almadı tanıdık zaten:) sorunum çözüldü böylelikle konu kapanabilir.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı