İşlemci değişimi sonrası mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

enesgirgin5151

Hectopat
Arkadaşlar yaklaşık 10 gün önce işlemcimi değiştirdim. Değiştirmeden önce herhangi bir sorun yoktu. İlk günler gayet güzeldi ancak son 2 3 gündür oyunlarda drop yiyordum. Bugün de mavi ekran hataları almaya başladım. Bunlar oyun oynarken oluyor. Oyun oynamıyorken bilgisayar bir tık yavaş geldi bana. Sistem fotoğraflarda belirttim. Ve işlemcimi değiştirmeden önce bilgisayarımın ana kartını güncelledim ve format attım. Sorunun çözümünde yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    15 KB · Görüntüleme: 98
  • ekran.PNG
    ekran.PNG
    12 KB · Görüntüleme: 54
  • sistem.PNG
    sistem.PNG
    27,3 KB · Görüntüleme: 47
Hangi videolar diyor, çok merak ediyorum.

Ne yaptığınızı bilmiyorsanız o ayarlarla oynamayın. Bilinçsizce ayarlamak sisteminizin kararsız çalışmasına neden olabilir. Windows kendisi o ayarı yönetiyor, bırakın doğalında kalsın.

Hangi videolar diyor, çok merak ediyorum.

Ne yaptığınızı bilmiyorsanız o ayarlarla oynamayın. Bilinçsizce ayarlamak sisteminizin kararsız çalışmasına neden olabilir? Windows kendisi o ayarı yönetiyor, bırakın doğalında kalsın.

Bilinçsiz çalışıyor zaten? Deneyerek bulmak daha hızlı oluyor. Baksana daha DUMP dosyası yok. Bunu açtıgımda en azından hata almadım. Ve şu an herhangi bir sorun yok gibi. Bazen eleştirdiğiniz videolar daha yardımcı olabiliyor.

İzlediğim videolar da bunu minimum 16 GB yapın diyorlardı. Hem üstte gösterdiklerinizi uygularken hata veriyordu. Şu an da vermiyor. Kötü mü yapmışım hocam.

Minidump dosyalarınızı atar mısınız ve o ayarlar çok hassas ilk başta nasılsa o şekilde geri düzeltin.
Bilinçsiz çalışıyor zaten? Deneyerek bulmak daha hızlı oluyor. Baksana daha dump dosyası yok. Bunu açtıgımda en azından hata almadım. Ve şu an herhangi bir sorun yok gibi. Bazen eleştirdiğiniz videolar daha yardımcı olabiliyor.

Disk belleği dosyası sabit diskin bir kısmının RAM olarak kullanılmasıdır eğer SSD kullanıyorsanız bu ayarı kapatmanızı tavsiye ederim çünkü bu ayar açık olduğu sürece SSD ömrü kısalacaktır.

Minidump dosyalarınızı atar mısınız ve o ayarlar çok hassas ilk başta nasılsa o şekilde geri düzeltin.

Disk belleği dosyası sabit diskin bir kısmının RAM olarak kullanılmasıdır eğer SSD kullanıyorsanız bu ayarı kapatmanızı tavsiye ederim çünkü bu ayar açık olduğu sürece SSD ömrü kısalacaktır.

SSD kullanmıyorum. Başka bir sorunumda bu dump dosyaları yok.

Geri
Yukarı