Çözüldü İşlemci değişimi sonrası mavi ekran

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mota

Hectopat
Daha fazla  
Birkaç gün önce yeni bir ekran kartı ve yeni bir işlemci aldım. Bilgisayara yerleştirdim driver kurdum daha sonra bir mavi ekran hatası aldım. Bilgisayarımı yeniden başlattı daha sonra otomatik onarım diye bir yer açıldı. Tekrar başlattım düzgün girdi oyuna girdim ve critical process died hatası aldım. Bayağı bir sorun yaşattı ve mavi ekran vermeye devam etti, ve sürekli ekran kartı ile ilgili hata vermeye başladı. Daha sonra eski işlemci mi taktım ve sorunsuz çalıştırdım. Tekrardan yeni işlemciyi taktığımda yine bazı şeyleri açmadı oyuna girince yine mavi ekran verdi, ama ekran kartını çıkarınca direk çalışıyor. Ne yapmalıyım?

Çözüm
Bende bu sorunu yaşıyorum çözebildiniz mi sorununuzu.

İşlemcimi değiştirdim farklı bir model işlemci aldım bir de anakartı değiştirdim.
2022EDIT.
Konuyu hortlattığım için özür dilerim fakat aynı sorun ile karşılaşan biri olursa söyleyeyim. İşlemci ve anakartta olması gereken bir uyumsuzluk yok, farklı sistemlerde ikisi de çalışır durumda. İşlemciyi sonradan eklediğim için bir bakımdan işlemci ile alakalı bir durum farklı sistemde çalışıyor ama bende denedim olmadı, ben de işlemciyi değiştirdim sorun düzeldi.

Format atmıştım işe yaramadı maalesef. Sadece mavi ekran değil bu arada görüntü falan da gelmiyor bazen.
bende bu sorunu yaşıyorum çözebildiniz mi sorununuzu

Bende bu sorunu yaşıyorum çözebildiniz mi sorununuzu.

İşlemcimi değiştirdim farklı bir model işlemci aldım bir de anakartı değiştirdim.
2022EDIT.
Konuyu hortlattığım için özür dilerim fakat aynı sorun ile karşılaşan biri olursa söyleyeyim. İşlemci ve anakartta olması gereken bir uyumsuzluk yok, farklı sistemlerde ikisi de çalışır durumda. İşlemciyi sonradan eklediğim için bir bakımdan işlemci ile alakalı bir durum farklı sistemde çalışıyor ama bende denedim olmadı, ben de işlemciyi değiştirdim sorun düzeldi.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı