Çözüldü İşlemci değişimi sonrası siyah ekran

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mota

Hectopat
Daha fazla  
Ben i3 2120 işlemcimi i5 3470'e yükseltmek istiyordum bundan 1 ay önce aldım yeni işlemcimi geldi taktım fakat çalışmamıştı. İlk bir mavi ekran veriyordu sonra Windows'a girdikten sonra siyah ekran vermeye başladı sadece mouse görünüyordu. Format denedim format dahi atamadım bazı tanıdıklarıma sordum işlemci kaynaklı oluduğu söylediler bende eski işlemciyi takıp yeni işlemci bir daha sipariş ettim dün geldi taktım yine aynı sorunlarla karşılaştım. Format denedim yine yaramadı, formatı atamadan hata veriyor. Bu arada işlemciyi değiştirmeden önce baktığım kadarıyla BIOS güncel. Sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam bios rest attım fakaat çok bilmediğimden şuan ne yapmam gerekiyor bilgisayarı açtığımda önüme
- Load optimized defaults then boot
- Load optimized defaults then reboot
- Enter Bios
Seçenekleri çıkıyor şuanda güncel sürümü yüklemek için biosa girmelimiyim ?
BIOS resetleme yapmayı denediniz mi ?
Anakart ve işlemcini sat yenilerini al bana kalırsa.

Yapamıyorsan sistemin gücünü kes BIOS pilini çıkar 30 saniye bekle. Ardından BIOS'u güncelle öyle dene.
Yani demek istediğim bios u güncelleyip mi açıyım yoksa kendi ayarlarındamı hangisi doğru olur
Hocam işlemciler bozuktur muhtemelen. İkinci el sipariş veriyorsunuz gibi ancak denemeden alınmaz.
Hocam aldığım 2 işlemcide faklı satıcalardan olmadı dediğiniz gibi deneriz fakat başka bir şey olmuş olamazmı işlemciler ekran kartı yokken kendi kendine çalışabiliyor (Soz konusu işlemciler yeni aldıklarım)
BIOS 3. nesil destekliyor mu?
Hocam o kadarını bilmiyorum ga-h61m-ds2 anakart bu
Konuyu hortlattığım için özür dilerim fakat aynı sorun ile karşılaşan biri olursa söyleyeyim. İşlemci ve anakart da olması gereken bir uyumsuzluk yok, farklı sistemlerde ikisi de çalışır durumda. İşlemciyi sonradan eklediğim için bir bakımdan işlemci ile alakalı bir durum farklı sistemde çalışıyor ama bende denedim olmadı, bende işlemciyi değiştirdim sorun düzeldi.
En sondaki kısımı okuyun ben böyle çözebildim.

Hocam bios rest attım fakaat çok bilmediğimden şuan ne yapmam gerekiyor bilgisayarı açtığımda önüme
- Load optimized defaults then boot
- Load optimized defaults then reboot
- Enter Bios
Seçenekleri çıkıyor şuanda güncel sürümü yüklemek için biosa girmelimiyim ?
Anakart ve işlemcini sat yenilerini al bana kalırsa.

Yapamıyorsan sistemin gücünü kes BIOS pilini çıkar 30 saniye bekle. Ardından BIOS'u güncelle öyle dene.
Yani demek istediğim bios u güncelleyip mi açıyım yoksa kendi ayarlarındamı hangisi doğru olur
Hocam işlemciler bozuktur muhtemelen. İkinci el sipariş veriyorsunuz gibi ancak denemeden alınmaz.
Hocam aldığım 2 işlemcide faklı satıcalardan olmadı dediğiniz gibi deneriz fakat başka bir şey olmuş olamazmı işlemciler ekran kartı yokken kendi kendine çalışabiliyor (Soz konusu işlemciler yeni aldıklarım)
BIOS 3. nesil destekliyor mu?
Hocam o kadarını bilmiyorum ga-h61m-ds2 anakart bu
Konuyu hortlattığım için özür dilerim fakat aynı sorun ile karşılaşan biri olursa söyleyeyim. İşlemci ve anakart da olması gereken bir uyumsuzluk yok, farklı sistemlerde ikisi de çalışır durumda. İşlemciyi sonradan eklediğim için bir bakımdan işlemci ile alakalı bir durum farklı sistemde çalışıyor ama bende denedim olmadı, bende işlemciyi değiştirdim sorun düzeldi.
En sondaki kısımı okuyun ben böyle çözebildim.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı