İşlemci değişimi yaptıktan sonra neler yapılmalıdır?

EymenLightning

Hectopat
Daha fazla  
Mevcut sistemimde AMD'nin AM2 destekli Phenom X II 560 işlemcisini kullanıyorum. Anakartım ise AM3 ve AM3+ kadar destek veriyor. Bu anakarta AM3 destekli AMD FX-6300 işlemcisini eklersem, herhangi bir işlem yapmam gerekecek mi? Yoksa işlemciyi takıp bilgisayarı açtığımda bir sorun oluşmadan sistemi kullanabilecek miyim?

Yeni işlemciyi taktıktan sonra herhangi bir işlem yapmana gerek yok. Sadece Msı afterburner ile işlemcinin performansına bakabilirsin, istersen program indirim işlemcini stress testinde deneyebilirsin.

Bir oyun aç. MSI Afterburner programı ile değerleri izle.

Ha bir de stres testi yapabilirsin.
Kullanabilirsiniz. Gerekli programları indirerek de işlemcinizi kontrol edebilirsiniz.
Yeni işlemciyi taktıktan sonra herhangi bir işlem yapmana gerek yok. Sadece Msı afterburner ile işlemcinin performansına bakabilirsin, istersen program indirim işlemcini stress testinde deneyebilirsin.

Hepinize teşekkür ederim, biraz geç cevap veriyorum ama elime Soket AM3+FX 8300 işlemci geçti anakartın destekledigi işlemcilerde FX 8300 geçmiyor fakat anakart AM3+ destekliyor. Sizce bir sıkıntı çıkar mı?

Biraz daha araştır derim fakat herhangi bir sıkıntı çıkacağını zannetmiyorum. Yapman gerekeni söylüyorum... "İyi bir soğutucu almak" yapman gereken en önemli şey. Bütçene göre soğutucu önerebilirim.
Hepinize teşekkür ederim, biraz geç cevap veriyorum ama elime Soket AM3+FX 8300 işlemci geçti anakartın destekledigi işlemcilerde FX 8300 geçmiyor fakat anakart AM3+ destekliyor. Sizce bir sıkıntı çıkar mı?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı