Çözüldü İşlemci değişmesine rağmen Windows yüklenmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

İşsiz Nette

Picopat
Daha fazla  
RAM
Crucial Ballistix 16 GB (2x8) 3000 MHz CL15
SSD veya HDD modeli
Samsung 980 Evo Plus 1 TB
Ekran kartı
Sapphire Nitro+ R580 4 GB
Anakart
Gigabyte Z170 HD3P
İşlemci
intel Pentium G4560
Gigabyte Z170-HD3P ana kartımda Intel Pentium G4560 işlemcisi vardı. i5-6600'e yükselttim ve problem başladı. Cihaz ya yeniden başlıyor ya anlık mavimsi bir ekran verip yeniden başlıyor ya da donuyor. (BIOS'a vs. erişebiliyorum, Windows gelmiyor.)

Eski işlemciyi tekrar taktığımda cihaz açıldı.

Son sürüm BIOS Update denedim düzelmedi.
Format atmayı denediğimde USB üzerinden de boot gerçekleşmedi.
PSU: High Power Absolute 750W Bronze +80 PSU.

Son düzenleme:
Çözüm
Konuya baktım. İşlemci soketinde sıkıntı yoksa yeni alınan İ5 6600 sıkıntılı olabilir. BIOS sürümü kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Nedeni ise mevcut olan işlemci Kaby Lake, alınan ise alt nesil Sky Lake.
Bazi BIOS'lar icin sira sira yapmak lazim ama onu belirtiyorlar, belirtilmediyse en guncel surumu yukleyip o Fix'lerin olmasi lazim.

Desteğin için sağ ol, ben ümidimi kaybettim. Satıcıya söyleyeceğim iade alır mı bilmem ama değiştireceğini düşünüyorum. O zaman işlemciden dolayı mı anlamış olurum. Yine tavsiyesi olan yazabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konuya baktım. İşlemci soketinde sıkıntı yoksa yeni alınan İ5 6600 sıkıntılı olabilir. BIOS sürümü kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Nedeni ise mevcut olan işlemci Kaby Lake, alınan ise alt nesil Sky Lake.

Çözüm
Satıcı işlemciyi değiştirdi, sorun işlemcideymiş. Şu an bir sıkıntı yok. Format bile atmama gerek kalmadı. Darboğazı azalttığı için de oyun performansında çok ciddi bir artış var. 2 katı desem abartmış olmam. İlginiz için sağ olun.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı