Çözüldü Windows yüklü olmasına rağmen boot edilmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kaane

Kilopat
Merhaba, bilgisayarım normal bir şekilde çalışıyordu. Bir adet M2 SSD ve bir adet HDD takılıydı. Farklı HDD takmak için SATA ve güç kablosunu çıkardım HDD üzerinden. Ancak başka HDD taktığımda ne M2 SSD üzerindeki Windows'u, ne de HDD üzerindeki Windows'u gördü. Eski HDD'yi geri taktım ama takmama rağmen devam etti. Şu anda halen aynı. Başlangıç onarma çalışmıyor, komut isteminden de sfc /scannow ve chkdsk /r /f yaptım, M2 SSD için 11 dakika sürdü. Ek kısmına çıkan ekranı koydum. HDD ve M2 SSD üzerinde Windows bulunuyor, ikisi de boot ediliyordu.

Dosya Ekleri

• 20230111_202210.jpg
    20230111_202210.jpg
    117,5 KB · Görüntüleme: 43
Çözüm
Veya hocam SATA hard diske Windows kurmayı deneyebilirsiniz belki çift Windows 10 verir sizde M.2'ye girersiniz hem de verilieriniz gitmemiş olur

Çıkarıp tak hiçbir şey olmamış gibi olur diye biliyorum.
BIOS içinden olmadı pilini çıkarıp bir 10dk kadar bekletiniz. En son çare temiz format olsun.
Sorunu şu şekilde çözdüm:
BIOS'ta BIOS sekmesinde Yalnızca Eski yazan iki ayar vardı, kendi kendine değişmiş olmalı. Üsttekini Yalnızca UEFI olarak ayarladım ve sonunda boot oldu ve Windows açıldı. Destekleriniz için teşekkür ederim yine de :)
Merhaba, bilgisayarım normal bir şekilde çalışıyordu. Bir adet M.2 SSD ve bir adet HDD takılıydı. Farklı HDD takmak için SATA ve güç kablosunu çıkardım HDD üzerinden. Ancak başka HDD taktığımda ne M.2 SSD üzerindeki Windows'u, ne de HDD üzerindeki Windows'u gördü. Eski HDD'yi geri taktım ama takmama rağmen devam etti. Şu anda halen aynı. Başlangıç onarma çalışmıyor, komut isteminden de SFC /scannow ve chkdsk /r /f yaptım, M.2 SSD için 11 dakika sürdü. Ek kısmına çıkan ekranı koydum. HDD ve M.2 SSD üzerinde Windows bulunuyor, ikisi de boot ediliyordu.

Hocam M.2 SSD'yi başlangıca alın.
Nasıl yapacağınızı bilmiyorsaniz BIOS'a girin oradan boot kısmı vardır oradaki hard diski M.2 SSD yapın düzelir.

Nasıl yapacağınızı bilmiyorsaniz BIOS'a girin oradan boot kısmı vardır oradaki hard diski M.2 SSD yapın düzelir.
Denedim hocam, Boot Manager olarak HDD'yi seçmiş. Ancak M2 SSD'yi Boot Manager olarak seçemiyorum.

Acaba boot modu falan mı değişti anakartın kendi kendine? Hiçbir şey de yapmadım. Sadece HDD'yi çıkarttım.

Denedim hocam, Boot Manager olarak HDD'yi seçmiş. Ancak M.2 SSD'yi Boot Manager olarak seçemiyorum.

Acaba boot modu falan mı değişti anakartın kendi kendine? Hiçbir şey de yapmadım. Sadece HDD'yi çıkarttım.

Veya hocam SATA hard diske Windows kurmayı deneyebilirsiniz belki çift Windows 10 verir sizde M.2'ye girersiniz hem de verilieriniz gitmemiş olur

Onu da denedim hocam. Sadece HDD ile, sadece M.2 ile ve ikisi birlikte olacak şekilde.

Sıfırlamak için illa pilini çıkarmak mı gerekli?

BIOS içinden olmadı pilini çıkarıp bir 10dk kadar bekletiniz. En son çare temiz format olsun.
Sorunu şu şekilde çözdüm:
BIOS'ta BIOS sekmesinde Yalnızca Eski yazan iki ayar vardı, kendi kendine değişmiş olmalı. Üsttekini Yalnızca UEFI olarak ayarladım ve sonunda boot oldu ve Windows açıldı. Destekleriniz için teşekkür ederim yine de :)

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı