İşlemci - Ekran Kartı Darboğazına Çözümleme

ceboniesta

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, yıllar önce almış olduğum işlemcime 2 yıl önce aldığım ekran kartım biraz fazla geliyor sanırım. Benim yapmak istediğim ekran kartının gücünü düşürerek işlemcinin ekran kartını tam olarak besleyebileceği konuma getirmek. Bütün oyunlarda CPU kullanımım %65-70 fakat ekran kartım %15 - %40 bazen %70 sonra tekrar %10. Bahsettiğim olay mümkün müdür acaba? Oyunlarda GPU kullanımını %99 görebilir miyim?

i.png
e.png

Herkese merhaba, yıllar önce almış olduğum işlemcime 2 yıl önce aldığım ekran kartım biraz fazla geliyor sanırım. Benim yapmak istediğim ekran kartının gücünü düşürerek işlemcinin ekran kartını tam olarak besleyebileceği konuma getirmek. Bütün oyunlarda CPU kullanımım %65-70 fakat ekran kartım %15 - %40 bazen %70 sonra tekrar %10. Bahsettiğim olay mümkün müdür acaba? Oyunlarda GPU kullanımını %99 görebilir miyim?

Eki Görüntüle 390129Eki Görüntüle 390130
Bu yüzde oynadığınız oyuna ve oyundaki sahnelere göre değişkenlik gösterir. Oyun oynarken sürekli sabit kalması gibi bir durum söz konusu değil. Çözüm olarak da işlemcini iyi bir soğutucuyla overclocked etmeyi deneyebilirsin ama kesin çözüm daha güncel ve güçlü bir işlemci.

i3 3210, R9 380 için bariz yetersiz. Ayarları olabildiğince yükseltip, işlemciden yükü azalmaya çalışın. Ve i3 3210 çarpan kilidi kapalı bir işlemci hız aşırtma uygulayamazsınız. Fazla masrafa girmek istemiyor iseniz elinizdeki işlemciyi elden çıkarıp 2.el uygun fiyatlı bulabilrisen i7 3770 göz atabilirsin 4C/8T ve Hyper Threading teknoloji sayesiyle ağır işlerde dahi kafanı ağrıtmaz. Halen güçlü bir işlemci. Bu arada anakart modelini belirtir misin?

Anakartta çöp hocam, en yakın zamanda LGA 1156 çipset ve overclock yapabileceğim bi anakart ve minimum Xeon X3470 alıp overclock ile 4.0 GHZ'da kullanmayı düşünüyorum.
Anakart : P8H61-M LX3 PLUS R2.0

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı