İşlemci fanı CHA_FAN girişine bağlı

regularshowtr1

Centipat
Daha fazla  
Anakart
Asus P5KPL-CM
Arkadaşlar yakın bir zamanda macun sürdürdüm. Fakat bilgisayardan çok ses gelmeye başladı. Bilgisayarcı işlemci fanını CHA_FAN girişine takmış. Sizce bu yüzden mi ses yapıyor ve nasıl çıkaracağım? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

BIOS üzerinden ayarlayabiliyorsanız oradan bakın. CPU_FAN diye bir giriş yok mu anakartta oraya takar mısınız var ise.

Anakartın net bir fotoğrafını bulamadım. Fan girişlerinin yerini çekip atabilir misiniz?

BIOS üzerinden ayarlayabiliyorsanız oradan bakın. CPU_FAN diye bir giriş yok mu anakartta oraya takar mısınız var ise.

Anakartın net bir fotoğrafını bulamadım. Fan girişlerinin yerini çekip atabilir misiniz?

Evet CPU fan yeri var fakat CHA_FAN girişinden PIN'i çıkaramadım çekiyorum fakat çıkmıyor o girişten nasıl çıkarabilirim ben mi yanlış uyguluyorum.

Evet CPU fan yeri var fakat CHA_FAN girişinden PIN'i çıkaramadım çekiyorum fakat çıkmıyor o girişten nasıl çıkarabilirim ben mi yanlış uyguluyorum.

Hocam bir mandal gibi bir yer olması lazım eski kartlarda var. Oradan bastırıp sağa sola yavaşça çekerek çıkartırsınız.

Ya da fotoğraf atın mandal var mı bakalım.

Hocam bir mandal gibi bir yer olması lazım eski kartlarda var. Oradan bastırıp sağa sola yavaşça çekerek çıkartırsınız.

Ya da fotoğraf atın mandal var mı bakalım.

Kırmızı ile gösterdiğim yer CPU fan yeri.

Kırmızı ile işaretlediğim yer CPU fan girişi.

Dosya Ekleri

• 20230810_224621.jpg
    20230810_224621.jpg
    343,2 KB · Görüntüleme: 16
  • 20230810_224621.jpg
    20230810_224621.jpg
    343,2 KB · Görüntüleme: 15
Tamam hocam. Çok yavaş olmayacak şekilde sağa sola çekerek çıkartmayı deneyin. Sonra da CPU_FAN kısmına takın.

Sizin CHA_FAN dediğiniz kısım attığınız fotoğrafta üstte kalan yer. Orada bir mandal görmedim. Dediğim şekilde çıkarmayı deneyin.

Hocam yine söylüyorum kasada fan bağlantısı yapılan yerin fotoğrafını çekip atabilir misiniz? Çok az güç uyguluyor olabilirsiniz. Biraz daha asılın korkulacak bir şey yok.

Geri
Yukarı