CHA Fan girişine işlemci soğutucusunun 2. fanı takılır mı?

Arkadaşın alacağı bu model push/pull yapmaya uygun mu bilmiyorum ama Dark rock Pro 4, Noctua NH-D15 gibi hava soğutmalardan sonra birçok model ve marka hava soğutma push/pull olarak üretilmeye başlandı ve bu sayede çoğu 240 Cm'lik sıvı soğutmalardan neredeyse aynı derecede ya da daha iyi soğutmaya başladılar. Eki Görüntüle 1498289Eki Görüntüle 1498290Eki Görüntüle 1498291Eki Görüntüle 1498292Eki Görüntüle 1498293

Hatta bende Dark rock Pro 4 var ve resimde belirttiğim yere 3. fanı taktım. Hatta ön taraftaki fanı çıkartıp, yerine 2 adet Noctua F12-3000RPM endüstriyel fanı ince beyaz jant kelepçesini 2 fanın montaj deliklerinden geçirip, birleştirip arka arkaya koydum. Prime 95 testinde 4.9GHz'de çalışan 8700k işlemcide 360'lık radyatörlere kafa tutuyor😂Eki Görüntüle 1498314

Alacağım ürün XT 224 diye bir ürün YouTube'da testleri var neredeyse Noctua'ya kafa takıyor 2. fan takıldığı zaman Noctua ile başa baş geliyor testlerde.

Alacağım ürün XT 224 diye bir ürün YouTube'da testleri var neredeyse Noctua'ya kafa takıyor 2. fan takıldığı zaman Noctua ile başa baş geliyor testlerde.
Hava soğutmalar çok kalitesiz olmadığı sürece aralarında en fazla 5 ile 6 derece oynar zaten. Çok sıkıntı etmeye gerek yok.
2. fan en fazla 1 veya 2 derece farkettirir. Fark etmeyebilirde. Fanın yanında önemli faktörler soğutucunun yapıldığı malzeme, soğutucu tabanın işlemci üzerinde kapladığı alan, soğutma borularının sayısı da önemli. Ama dediğim gibi +1 fan çok fark ettirmeyecektir.

Son düzenleme:
Hava soğutmalar çok kalitesiz olmadığı sürece aralarında en fazla 5 ile 6 derece oynar zaten. Çok sıkıntı etmeye gerek yok.
2. fan en fazla 1 veya 2 derece fark ettirir. Fark etmeyebilirde. Fanın yanında önemli faktörler soğutucunun yapıldığı malzeme, soğutucu tabanın işlemci üzerinde kapladığı alan, soğutma borularının sayısı da önemli. Ama dediğim gibi +1 fan çok fark ettirmeyecektir.

Ya zaten kendi düşüncem +1 fanı koyacağım ama onun da hemen arkasına kasa egzoz fanı gelecek yani mantıken egzoz CPU hemen arkasına egzoz kasa gelecek yani mantıksız gibi de geldi bana ama bilemedim +2 derece için 100 lira fazla vermek mentıklı mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı