İşlemci fanı değişimi sonrası performans düştü

hayal3

Decapat
Merhaba. Dün gece işlemcimin sogutucu fanı arızalandı. Üzerinde 92mm kule tipi bir sogutucu vardı gayet de memnundum. Şu an 120mm kule tipi Thermaltake marka bir sogutucu taktım. Soğutucunun içinde gelen termal macunu kullandım. Oyunlarda önceden hiç FPS düşmesi olayı olmazdı ama bu fanı taktıktan sonra cok FPS düşmeye başladı. Çözümü nasıl olur? CPU'yu birden sogutmasından kaynaklı bir problemle karşılaştıgımı düşündüm şahsımca. Bilgilerinize ihtiyacım var.

Merhaba. Dün gece işlemcimin sogutucu fanı arızalandı. Üzerinde 92mm kule tipi bir sogutucu vardı gayet de memnundum. Şu an 120mm kule tipi Thermaltake marka bir sogutucu taktım. Soğutucunun içinde gelen termal macunu kullandım. Oyunlarda önceden hiç FPS düşmesi olayı olmazdı ama bu fanı taktıktan sonra cok FPS düşmeye başladı. Çözümü nasıl olur? CPU'yu birden sogutmasından kaynaklı bir problemle karşılaştıgımı düşündüm şahsımca. Bilgilerinize ihtiyacım var.
Montajı doğru yapıldıysa ve sıcaklıklarda bir problem yoksa yaşadığınız problem soğutucu ile alakalı olamaz.

Macunu yanlış sürmüş, soğutucuyu takarken yanlış takmış olabilirsiniz. Yüzeye sıfır olması lazım. Vidaları ve soğutucunun kendisini kontrol edin.

Dostum, kaç yaşındasın acaba? Burada "Beğenmedim" ifadesini kullandım diye tüm durum paylaşımlarıma "beğenmedim" atıyorsun :D Burası bir teknoloji forumu. Neden bilgisayarcıya götürsün?

@swirf

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı