İşlemci fanı değiştikten sonra CPU LED ışığı yanmaya başladı

Selman çırak

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Kasama yeni işlemci soğutucu aldım ilk başta AMD'nin stok soğutucusu vardı sonradan kule tipi Rampage'in ıced 120 kule tipi soğutucusunu aldım. Termal macun yeniledim soğutmayı da taktım bir sorun yoktu taki bilgisayarı açana kadar CPU LED ışığı sürekli yanıyor ve ekran gelmiyordu işlemciyi söktüm baktım yamulan 1 tane pin yok ekran açılmayınca eski soğutucuyu taktım bu sefer yine aynı hatayı verdi sizce sorun ne olabilir yardımcı olabilir misiniz?

Arkadaşlar merhaba. Kasama yeni işlemci soğutucu aldım ilk başta AMD'nin stok soğutucusu vardı sonradan kule tipi Rampage'in ıced 120 kule tipi soğutucusunu aldım. Termal macun yeniledim soğutmayı da taktım bir sorun yoktu taki bilgisayarı açana kadar CPU LED ışığı sürekli yanıyor ve ekran gelmiyordu işlemciyi söktüm baktım yamulan 1 tane pin yok ekran açılmayınca eski soğutucuyu taktım bu sefer yine aynı hatayı verdi sizce sorun ne olabilir yardımcı olabilir misiniz?

RAM'leri söküp tekrar takın.

İşlemcinin sol üst tarafında güç soketi vardır onu da kontrol edin, çıkmış

İşlemcinin sol üst tarafında güç soketi vardır onu da kontrol edin, çıkmış olabilir.
Şimdi onuda deneyeceğim

İşlemcinin sol üst tarafında güç soketi vardır onu da kontrol edin, çıkmış olabilir.
Kanka baktım çıkmamış hatta çıkardım yeniden taktım yine aynı

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    124,4 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleme:
CPU altındaki ışık sürekli yanıyor klavye ışığı mouse ışığı yok
Sistemi kapatıp, tek RAM ile açmayı deneyin.
yok kanka yine aynı tek ram ile de gelmiyor ekran

CPU altındaki ışık sürekli yanıyor klavye ışığı mouse ışığı yok

yok kanka yine aynı tek ram ile de gelmiyor ekran
Yardım edin aga ya bu nasıl çözülecek herşeyi denedim olmuyor anakartın pilini çıkardım geri taktım yine olmadı kısa devre yaptırdım yine olmadı tek ram çift ram ekran kartı sök tak hiç bi şekilde olmadı başka ne olabilir ya

Son düzenleme:
CPU altındaki ışık sürekli yanıyor klavye ışığı mouse ışığı yok.

Yok kanka yine aynı tek RAM ile de gelmiyor ekran.

Yardım edin aga ya bu nasıl çözülecek her şeyi denedim olmuyor anakartın pilini çıkardım geri taktım yine olmadı kısa devre yaptırdım yine olmadı tek RAM çift RAM ekran kartı sök tak hiçbir şekilde olmadı başka ne olabilir ya.

Hocam PC cinin yolunu tutun bir direnç vb zara almış olabilir

Yeni konular

Geri
Yukarı