İşlemci FPS'yi ne kadar etkiler ?

Burak973

Hectopat
Daha fazla  
İşlemci : Intel Core(TM) 2 CPU 2.00 GHz
RAM: 3 GB
Ekran Kartı : Nvidia GeForce GT 630

Böyle bir sistemim var ve CS:GO oyununda en düşük ayarlarda 40 FPS civarı alıyorum.

Işlemci olarak ; AMD Athlon X4 860K Soket FM2+ 3.7GHz 4MB Önbellek 95W 28nm İşlemci AD860KXBJABOX

Bu işlemciyi alsam.

RAM olarak ;
Kingston HyperX Fury 4GB RAM

Alsam düşük ayarlarda kaç FPS alırım ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi buradan yazmamız mümkün değil ancak tahmin edebiliriz, Roverandom' un söylediği gibi Intel işlemci için üretilmiş analartlar AMD' ye uymaz, aynı şekilde AMD için üretilen kartlar Intel' e uymaz.
Siz bir bütçe belirtin ona göre bakalım hastamız iyileşecek mi? :)

İşlemci : Intel Core(TM) 2 CPU 2.00 GHz
RAM: 3 GB
Ekran Kartı : Nvidia GeForce GT 630

Böyle bir sistemim var ve CS:GO oyununda en düşük ayarlarda 40 FPS civarı alıyorum.

Işlemci olarak ; AMD Athlon X4 860K Soket FM2+ 3.7GHz 4MB Önbellek 95W 28nm İşlemci AD860KXBJABOX

Bu işlemciyi alsam.

RAM olarak ;
Kingston HyperX Fury 4GB RAM

Alsam düşük ayarlarda kaç FPS alırım ?
234TL'ye X4 860K'ı itopyada bulabilirsin.180TL'ye MSI A68HM-E33 v2'yi itopyada bulabilirsin.Corsair 8GB Value DDR3 1600mhz RAM'i 226 TL'ye vatandan bulabilirsin 234+180+226=640 TL 4GB ram mantıksız bu devirde 50TL daha fazla ver 8GB al.DDR4 sistemde alabilirsinde fiyatlar biraz daha yüksek bütçeniz nedir ?

Bütçenizi belirtirseniz yardımcı oluruz. Ancak ben X4 değil de G4560 önerebilirim. Size güzel bir upgrade yapmamız lazım.
X4 serisi AMD' nin yaptığı tabiri caizse "Çılgın Çocuklardan" bir tanesi, yani O.C performansı gayet güzel. Şimdi kaldı ki G4560 demek yeni nesil anakart demek ve yeni nesil H110 serisi anakartların en ucuzu 200TL ve üzeri. Daha sonra DDR4 bellekler yine aynı şekilde. Tabii yeni olması daha iyi ancak bütçeyi de düşünmek gerekli, konu sahibi arkadaşın sanıyorum cezası var, o kalkarsa bütçe belirtir biz de elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız.

AMD sistem toplamak yerine G4560 işlemci ile intel sistem toplayın derim. İşlemci fiyatı X4 860K modeliyle ayni neredeyse. Anakart olarak da fiyatlar çok çok yakın . Sadece RAM fiyatı biraz fazla gelebilir ama güncel bir sisteme geçeceğiniz icin kesinlikle acımayın derim.

AMD sistem toplamak yerine G4560 işlemci ile intel sistem toplayın derim. İşlemci fiyatı X4 860K modeliyle ayni neredeyse. Anakart olarak da fiyatlar çok çok yakın . Sadece RAM fiyatı biraz fazla gelebilir ama güncel bir sisteme geçeceğiniz icin kesinlikle acımayın derim.
Arkadaş belirtsin bakalım ne olacak, belki AMD bile toplayamaycağız.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı