İşlemci FPS'yi ne kadar etkiler ?

AMD Ryzen dışında AMD almayın. G4560 alın, aradaki farka değer.
X4 çok iyi OC olmuyor.
DDR4 Ram ve anakartar pahalı.DDR4 segmentindeki işlemci ile DDR3 segmentindeki bir işlemciyi kiyaslıyorsun hadi onu geçtim çıkış tarihleri bile aynı değil G4560 yeni.

Son düzenleme:
Arada sanki devasa fiyat farkı varmış gibi söylüyorsun ya, inanamıyorum.
Parası varsa DDR4 alır, parası yoksa para biriktirir ya da ikinci ele yönelir ki Core 2 Quad'lar OC edildiğinde X4 860k'dan hızlı olabiliyorlar.
Anlayacağın X4 860k alınmaz, artık alınmaz. Sene 2017 olmuş sen hâlâ DDR3 alsın diyorsun. DDR3 alacak adam zaten 2. ele yönelir. Sıfır parçalarla uğraşmaz.
Edit:
Intel Pentium G4560 Soket 1151 3.5GHz 3MB Önbellek 14nm İşlemci
★ Asrock H110M-DVS R3.0 Intel H110 2133MHz DDR4 Soket 1151 mATX Anakart (ASRH110M-DVS-R3) (Kaby Lake BIOS Yüklü)
GSKILL 8GB (1x8GB) Aegis DDR4 2133Mhz CL15 1.2V Tek Modül Ram
Buradaki parçaların toplam fiyatı 760TL. Yukardaki bir arkadaşın topladığı X4 860K + Anakart + RAM 660TL. 100TL için eskiyen bir platform olan FM2+ platformuna mı yöneleceksin?

Son düzenleme:
Arada sanki devasa fiyat farkı varmış gibi söylüyorsun ya, inanamıyorum.
Parası varsa DDR4 alır, parası yoksa para biriktirir ya da ikinci ele yönelir ki Core 2 Quad'lar OC edildiğinde X4 860k'dan hızlı olabiliyorlar.
Anlayacağın X4 860k alınmaz, artık alınmaz. Sene 2017 olmuş sen hâlâ DDR3 alsın diyorsun. DDR3 alacak adam zaten 2. ele yönelir. Sıfır parçalarla uğraşmaz.
2.el sakat iş.Adam belki biriktirmek istemiyor yeteri kadar beklemişse sen nerden biliyorsun bırak o karar versin.
100-200TL az para değil ülkenin durumu ortada askeri ücret belli çoğu kişi zengin değil.
DDR3 hala iş görüyor bu yılda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konu sahibi kendi bilir. Gelecekte sürünecek bir işlemciyi almak ne kadar mantıklı, tartışılır. 2.elin de sakat olduğu yok, yirmiden fazla parça aldım sadece bir bozuk parça ile karşılaştım o da bayağı ucuzdu zaten.

Konu sahibi kendi bilir. Gelecekte sürünecek bir işlemciyi almak ne kadar mantıklı, tartışılır. 2.elin de sakat olduğu yok, yirmiden fazla parça aldım sadece bir bozuk parça ile karşılaştım o da bayağı ucuzdu zaten.
Konu sahibi kendisi bilirse bırak seçsin. Bira zda şans işi ikinci el iyi bir kişiyi ve ürünü bulacaksın da uğraş gerektirir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ceza bitmesine rağmen konuya cevap yazamıyordum bu yüzden yeni hesap açmak zorunda kaldım.

Bütçe 600 - 650 tl civarı.

Anakart : MSI MS-7267 VER 3.0

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı