İşlemci frekansı olması gerekenden düşük

Hayır ancak sanırım onun bilgisayarının MMIO PL 1 limiti benimki gibi 19 du. CPU voltajını düşürerek bu sorun hafifletilebiliyormuş, yapabilir miyiz bunu? Ben bilmiyorum açıkçası. FIVR kısmındaki offset ile ilgili bir şeyler yazmışlar. Size anlattığım yer: PL1 problem. How to turn off the limit ?
Fivr kısmını at, kilitli olabilir ama. Ya zaten olmayacak uretici kilitlemiş.

Fivr kısmını at, kilitli olabilir ama. Ya zaten olmayacak uretici kilitlemiş.
Hocam atıyorum bu arada bir şey fark ettim, BD PROCHOT yazısı geliyor anlık geri gidiyor ve PL 1 oluyor. Acaba 95 dereceyi gördüğü için Power'ı mı limitliyor bilgisayar? Diğer bilgisayarda 94 dereceydi PROCHOT ve o da 94 ü görünce böyle oluyordu. Bunun çözümü yokki, o bilgisayar boşta 38 derecede falan çalışıyor ve benim MX-6 sürüldü ona. Not: Ben voltajı ayarlayabiliyor muyum diye baktım ve Unlock Adjustable Voltage ayarı tiklenmiyor maalesef.

Dosya Ekleri

• 1694106975591.png
    1694106975591.png
    348,2 KB · Görüntüleme: 11
Hocam atıyorum bu arada bir şey fark ettim, BD PROCHOT yazısı geliyor anlık geri gidiyor ve PL 1 oluyor. Acaba 95 dereceyi gördüğü için Power'ı mı limitliyor bilgisayar? Diğer bilgisayarda 94 dereceydi PROCHOT ve o da 94'ü görünce böyle oluyordu. Bunun çözümü yok ki, o bilgisayar boşta 38 derecede falan çalışıyor ve benim MX-6 sürüldü ona. Not: Ben voltajı ayarlayabiliyor muyum diye baktım ve Unlock Adjustable Voltage ayarı tiklenmiyor maalesef.

Yapılabilecek bir şey yok, PL1 değeri değismiyor ek olarak thermal throttle yiyorsun. MX6 yerine Pullsar pullwar regular kullan daha iyi sonuç vermekte en azindan thermal çözulur.

Yapılabilecek bir şey yok, PL1 değeri değismiyor ek olarak thermal throttle yiyorsun. MX6 yerine Pullsar pullwar regular kullan daha iyi sonuç vermekte en azindan thermal çözulur.
Anladım. Ben test yapılırken sıcaklığın 95 e çıkıp geri 70 lere inmesini normal sanıyordum ancak kısıtlandığı içinmiş. Thermal sorununu çözmek için dediğiniz macunu mu alayım daha iyileri var mıdır?

Bu macun çok iyi. Sürmesi zor ama.
Ben sürmem hocam ya, bilgisayarcıya sürdüreceğim. Bilseydim bunu alırdım...

@LittleWarlocc Hocam MMIO kısmına kilit attım ve artık PL 1 olmuyor ancak ısınma oluyor bu termal macunu sürersem kesin düzelir mi? Ona göre alacağım.

Son düzenleme:
Ben sürmem hocam ya, bilgisayarcıya sürdüreceğim. Bilseydim bunu alırdım...

@LittleWarlocc Hocam MMIO kısmına kilit attım ve artık PL 1 olmuyor ancak ısınma oluyor bu termal macunu sürersem kesin düzelir mi? Ona göre alacağım.

O kilit işini önceden yapmamış mıydınız? Size yazmıştım zaten onu. Termal macunu sürersen büyük ihtimalle ısinma sorunu duzelir.

Tamam işte bu kilidi önceden yapmamis miydin zaten?
Yapmıştım ama önceden yine de PL 1 oluyordu. Siz MMIO kilidinin yanı sıra başka ayarlarda öneriyordunuz ya hocam bu sefer onları yapmadım sadece MMIO kilidini tikledim ve PL 1 yanmıyor artık. Tabii ısınma kaynaklı problem oluşabileceğini düşünerek geri tiki kaldırdım ve acaba anlık olan bir şey miydi diye düşünerek bir kaç kez denedim MMIO tik kısmını. Tiki atıyorum PL 1, kaldırıyorum Thermal/BD Prochot.

Yeni konular

Geri
Yukarı