İşlemci frekansı olması gerekenden düşük

Diğer ayarlar olmadan 19w değerinin üstüne çıkmaması lazım yani garip.

Yapmıştım ama önceden yine de PL 1 oluyordu. Siz MMIO kilidinin yanı sıra başka ayarlarda öneriyordunuz ya hocam bu sefer onları yapmadım sadece MMIO kilidini tikledim ve PL 1 yanmıyor artık. Tabii ısınma kaynaklı problem oluşabileceğini düşünerek geri tiki kaldırdım ve acaba anlık olan bir şey miydi diye düşünerek birkaç kez denedim MMIO tik kısmını. Tiki atıyorum PL 1, kaldırıyorum Thermal/BD Prochot.

Hocam tpl kısmını tekrar atabilir misiniz? Aynı şekilde ana ekranıda.

Son düzenleme:
Diğer ayarlar olmadan 19w değerinin üstüne çıkmaması lazım yani garip.

Hocam tpl kısmını tekrar atabilir misiniz? Aynı şekilde ana ekranıda.
Buyrun hocam. Turbo Power Limits'in altındaki PL 1 kısmının 19 değeri bazen kendi kendine değişiyor galiba geçen sefer baktığımda 13 tü. 13 ü bir kere gördüm tabii hep 19 du onun dışında.

Dosya Ekleri

• 1694203752947.png
    1694203752947.png
    179,9 KB · Görüntüleme: 6
  • 1694203787872.png
    1694203787872.png
    127 KB · Görüntüleme: 14
Buyurun hocam. Turbo Power Limits'in altındaki PL 1 kısmının 19 değeri bazen kendi kendine değişiyor galiba geçen sefer baktığımda 13'tü. 13'ü bir kere gördüm tabii hep 19'du onun dışında.

HP laptoptu sanırsam, kendi performans ayarını uyguluyor demek ki. PL1 kalktıysa termal macun işlemine geçin, sisteminiz çok iyi performans verecektir.

HP laptoptu sanırsam, kendi performans ayarını uyguluyor demek ki. PL1 kalktıysa termal macun işlemine geçin, sisteminiz çok iyi performans verecektir.
Tamamdır hocam ben MX-6'yı tekrar deneyeceğim baktım işe yaramıyor sizin dediğiniz termal macunu uygun bir zamanda alacağım. Önümüz kış olduğu için ısınmadan problem çekmem diye düşünüyorum zaten bir sürede olsa.

Hocam sıvı metal uygulaması yapayım mı? İndirim olursa ne bileyim kuponum falan olursa almayı düşünüyorum. Gerekli özellikleri taşıyan bir bant kullanacağım. @LittleWarlocc Değer mi yani sizce bu bilgisayara? CPU-Z programı ile test yaptım PL 1 olmadan önce 2300 puanlarda geziyor PL 1 olunca 1700-1800 lere kadar düşüyor.

@LittleWarlocc Hocam tekrardan MX-6 sürdürdüm az önce. Bilgisayar hiç 80 dereceyi geçmedi testlerde yine de PL 1 limiti yiyorum. 27-28 olan işlemci Watt'ı 16 civarlarına düşüyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı