İşlemci frekansı olması gerekenden düşük

BIOS ayarları HP de kısıtlı. Advanced kısmına erişim yok.

Hocam çok fazla sürmek saçma olur, ince bir tabaka sürülmesi lazım normalde. En minimal oranda sürülmesi lazım ne kadar fazla o kadar kötü olur.
Maalesef ki kısıtlı :( Erişimi nasıl sağlayabilirim diye destek istedim ancak olumsuz cevap verdiler. Böyle devam ederse işlemci çok ısınıyor diye servise yollayacağım.

Çözülemeyebilir o zaman.

Power limit sorununu çözelim o zaman @WukuWukong tpl kısmını atar mısın?
1693302282358.png

Buradakileri deneyebilirsin, işlemcinde BD prochot sebepli sorun var gibi. Tabii HP olunca bu ayarı büyük ihtimalle BIOS üzerindende değiştiremezsin.
Teşhis tamamen doğru. Bunu kapatmak olumlu etki sağlar. Diğer Throttle durumlarına ise bakmak gerekir.
Yüklüyorum hocam.

Eki Görüntüle 1922225
Birde thermal yazısının altında "PL 1" belirdi.
Thermal ve PL1 yiyorsunuz sanırım EDP ile birlikte. Görünmese de devreye girecek Thermal'den kurtarınca. UV yapmak lazım. Ancak kilitli CPU. Kilidi açıp yapmak lazım.

Maalesef ki kısıtlı :( Erişimi nasıl sağlayabilirim diye destek istedim ancak olumsuz cevap verdiler. Böyle devam ederse işlemci çok ısınıyor diye servise yollayacağım.

Hocam şu an bize lazım olan Cinebench puanı. Eğer Cinebench puanı normal ise sorun kalmaz. Ama şunu demem lazım maalesef herhangi bir şekilde erişim sağlayamazsınız. HP her şeyi kısıtlamış durumda.

Hocam şu an bize lazım olan Cinebench puanı. Eğer Cinebench puanı normal ise sorun kalmaz. Ama şunu demem lazım maalesef herhangi bir şekilde erişim sağlayamazsınız. HP her şeyi kısıtlamış durumda.
Sonuç: Cinebench R23 uygulaması dondu kaldı :D
Thermal macunu ilk değiştirdiğimde sorun çözülmüştü 1 hafta geçmedi yine aynısı oldu.

Geri
Yukarı