Çözüldü İşlemci frekansı sabit kalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

realme

Centipat
Daha fazla  
RAM
16
SSD veya HDD modeli
256 GB SSD
Ekran kartı
GTX 670
Anakart
Gigabyte
İşlemci
i5 4. nesil
Merhaba dostlar, 2 gün önce yeni bir PC aldım ve ağır bir yavaşlık sezdim. İlk sürücülerdendir diye düşündüm ancak performans ayarlarından CPU'yu görene kadar. 0.78'de sabit kalıyor işlemcim. i5 4. nesil PC güç seçenekleri vs denedim onları BIOS'la alakalı bir şey galiba anakartım Gigabyte.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Başlığı frekans olarak değiştirdim. 0.78 sıcaklık değil frekans olur genelde. Sıcaklık da ztaen sabit kalmaz.

BIOS güncel değilse güncelle, güncel ise sıfırla.

Kusura bakmayın BIOS'u güncelleyip geri dönüyorum o zaman.

O zaman throttle stop indirip, bd prochot tikini kaldırın, sorun çözülür. Ama iade etmenizi öneririm.

Allah razı olsun BIOS up yapacaktım fatal hata verdi çözüldü :)
Merhaba dostlar, 2 gün önce yeni bir PC aldım ve ağır bir yavaşlık sezdim. İlk sürücülerdendir diye düşündüm ancak performans ayarlarından CPU'yu görene kadar. 0.78'de sabit kalıyor işlemcim. i5 4. nesil PC güç seçenekleri vs denedim onları BIOS'la alakalı bir şey galiba anakartım Gigabyte.
Aşırı ısınmadan olabilir, termal macun yenilemesi yaptınız mı ?

Sistemi iade etmeni şiddetle öneririm. Turbox Izoly tarzı hazır sistemlerden almışsın sanırım. O tarz sistemler hem kötü hem de gereksiz pahalı oluyor. Benim bu konuda düşüncem bu yönde.

Anakart MOSFET sıcaklığına bakılmalı. (VSOC MOS)

Başlığı frekans olarak değiştirdim. 0.78 sıcaklık değil frekans olur genelde. Sıcaklık da ztaen sabit kalmaz.

BIOS güncel değilse güncelle, güncel ise sıfırla.

Kusura bakmayın BIOS'u güncelleyip geri dönüyorum o zaman.

O zaman throttle stop indirip, bd prochot tikini kaldırın, sorun çözülür. Ama iade etmenizi öneririm.

Allah razı olsun BIOS up yapacaktım fatal hata verdi çözüldü :)

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı