İşlemci frenkansı sabit ve %100 yükte iken her zaman aynı performansı mı verir?

İshak Kaplan

Centipat
Daha fazla  
Mesela bir işlemci GTX 1650 ile %100 kullanılırken 70 FPS veriyorsa, aynı işlemciye RTX 2060 taksak yine işlemci %100 yükteyken 70 FPS' mi verir?

Evet yakin performans verir.
Cunku darbogaz islemcide ve sistemi kisitlayan guc degismemis oluyor iki sistemde de.

Bir baska degisle %100 islemci kullanimi olan bir durumda super bir ekran karti takman FPS artisi saglamayacak, cunku seni limitleyen seyi degistirmemis oluyorsun.

Yukarıdaki yorumları hiç anlamadım, işlemci %100 ise birkaç FPS ancak artar 3080 bile taksan, 2060 1650'den daha hızlı tarzı ilginç yorumlar var :D.

Tek artısı aynı FPS ile daha yüksek ayarlarda oynama imkanın olur. Şu an 60 FPS ile medium ayarlarda oynadığın oyunu 60 FPS ile Very high/ultra'da oynayabilirsin mesela. İşlemcinin tam kapasite çalışıyor olması demek o işlemciyle alabileceğin en yüksek FPS'i zaten alıyorsun demek.

Ama bu spesifik olarak bahsettiğin oyun için geçerli. Mesela daha az işlemci gücü gerektiren oyun olur, onda ciddi performans artışı görürsün.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yukarıdaki yorumları hiç anlamadım, işlemci %100 ise birkaç FPS ancak artar 3080 bile taksan, 2060 1650'den daha hızlı tarzı ilginç yorumlar var :D.

Tek artısı aynı FPS ile daha yüksek ayarlarda oynama imkanın olur. Şu an 60 FPS ile medium ayarlarda oynadığın oyunu 60 FPS ile Very high/ultra'da oynayabilirsin mesela. İşlemcinin tam kapasite çalışıyor olması demek o işlemciyle alabileceğin en yüksek FPS'i zaten alıyorsun demek.

Ama bu spesifik olarak bahsettiğin oyun için geçerli. Mesela daha az işlemci gücü gerektiren oyun olur, onda ciddi performans artışı görürsün.

Aynen ben de yüksek ayarlar için falan daha iyi olur diye düşünmüştüm zaten :)

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı