İşlemci grafik birimini kullandığına nasıl bakılır?

Ryzen 3 3200G sistemim vardı geçenlerde GTX 1050 Ti aldım ve hiç ayar yapmadan taktım sadece. Oyunlarda FPS düşüşü oluyor diye konu açmıştım ve orada birisi işlemci grafik birimi kullanıyor olabilir demişti. Grafik birimini kullanıp kullanmadığına nasıl bakabilirim? Eğer kullanıyor ise nasıl kapatabilirim?

Ryzen 3 3200G sistemim vardı geçenlerde GTX 1050 Ti aldım ve hiç ayar yapmadan taktım sadece. Oyunlarda FPS düşüşü oluyor diye konu açmıştım ve orada birisi işlemci grafik birimi kullanıyor olabilir demişti. Grafik birimini kullanıp kullanmadığına nasıl bakabilirim? Eğer kullanıyor ise nasıl kapatabilirim?

Driver yüklümü ve eski ekran kartının DDU ile sürücüsünü silip yeni ekran kartının sürücüsünü yükle kalıntı bırakmış olabilir.

Ayarlar>Grafik>Grafik Performansı Tercihi> Göz at, istediğin oyunu ekle ve seçeneklere gir, hangi grafik birimini kullandığını görebilir ve değişiklik yapabilirsin.

RAM kaynaklı olma durumu da var göz önünde bulundur.

Böyle gözüküyor çok anlamıyorum kusura bakmayın. Bir sorun var mı? Varsa nasıl düzeltebilirim?

Dosya Ekleri

• resim_2021-06-14_153533.png
    resim_2021-06-14_153533.png
    1,3 MB · Görüntüleme: 18

Yeni konular

Geri
Yukarı