İşlemci güçlendirme

trkerdm61

Hectopat
Merhabalar ben i3 7100 bir işlemciye sahibim ve PUBG oynarken sürekli oyun takılıyor bende bunun işlemciden kaynaklı oluduğunu fark ettim.
Şimdi ben bu işlemciyi oyun için optimize edebilir miyim? Bu işlemciyle PUBG oynanır mı?

i3 7100.
RX 470.
600W 80+ PSU.
16 GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki bir şey soracağım oyun oynarken işlemci sürekli %90 üstünde ama ekran kartı arada bir(yaklaşık 20 saniyede bir) %13 %24 gibi değerlere düşüyor onun dışında Full %90 darboğaz mıdır bu.

İşlemciye yapabileceğin birşey yok ama işlemciye binen PUBG dışındaki uygulamalar ve hizmetleri kapatarak belli derece çözebilirsiniz. PUBG kendini iyi optimize etti, şuan o işlemci ve ekran kartı ile çok sorun yaşamamanız lazım. 7100 kullanmadığım için tam kestiremiyorum ama hiç sorun bile yaşatmayabilir.
Google üzerinden gereksiz hizmetleri, uygulamaları, dosyaları silme, devre dışı bırakma yapabilirsiniz.

İşlemciye yapabileceğin bir şey yok ama işlemciye binen PUBG dışındaki uygulamalar ve hizmetleri kapatarak belli derece çözebilirsiniz. PUBG kendini iyi optimize etti, şu an o işlemci ve ekran kartı ile çok sorun yaşamamanız lazım. 7100 kullanmadığım için tam kestiremiyorum ama hiç sorun bile yaşatmayabilir.
Google üzerinden gereksiz hizmetleri, uygulamaları, dosyaları silme, devre dışı bırakma yapabilirsiniz.

Sistem gereksinimlerindede FX 6300 diyor zaten bende anlamadım herhangi bir gereksiz program yüklü değil PC'de FPS 120 civarı.

Sistem gereksinimlerindede FX 6300 diyor zaten bende anlamadım herhangi bir gereksiz program yüklü değil PC'de FPS 120 civarı.
FX 6300 külliyen yalan onlara bakma. FX 8350 olan arkadaşım zor oynuyor oyunu. Oyun tamamıyla tekli çekirdek performansına bakıyor. En az R5 1600AF alırsan sorunun düzelir. i3 7100 2C/4T olduğu için karta darboğaz yapıyor bariz belli. PUBG zaten 4-6 arası çekirdek kullanıyor. Adamların yoğun olduğu bölgelerde de işlemcin çakılıyor sorun burada.

FX 6300 külliyen yalan onlara bakma. FX 8350 olan arkadaşım zor oynuyor oyunu. Oyun tamamıyla tekli çekirdek performansına bakıyor. En az R5 1600AF alırsan sorunun düzelir. i3 7100 2C/4T olduğu için karta darboğaz yapıyor bariz belli. PUBG zaten 4-6 arası çekirdek kullanıyor. Adamların yoğun olduğu bölgelerde de işlemcin çakılıyor sorun burada.
Kesinlikle katılıyorum. 32NM gibi bir işlemci, sürekli güncel olan bir oyunda problem yaratır. FX kadar berbat işlemci serisi görmedim.

FX 6300 külliyen yalan onlara bakma. FX 8350 olan arkadaşım zor oynuyor oyunu. Oyun tamamıyla tekli çekirdek performansına bakıyor. En az R5 1600 AF alırsan sorunun düzelir. i3 7100 2C/4T olduğu için karta darboğaz yapıyor bariz belli. PUBG zaten 4-6 arası çekirdek kullanıyor. Adamların yoğun olduğu bölgelerde de işlemcin çakılıyor sorun burada.

2 Ay önceye kadar bir şey yoktu gerçekten işlemciden mi bir de alabileceğim 2. el Intel işlemci PUBG oynatacak var mı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı