himsey

Hectopat
Başlıkta yazdığım gibi işlemci 255 derece oluyor yük altında. Ve 255 derece olduğunda ise CPU status ratio X7'ye düşüyor ve CPU voltajı düşüyor. Bu yüzden oyunlarda 10 FPS'ye kadar düşüyor. Bu sorun anakart yüzünden mi işlemci yüzünden mi yoksa işlemci soğutucusu yüzünden mi? Ve ben bu sorunu nasıl çözerim? Not: BIOS'u birkaç kere sıfırladım, termal macunu değiştirdim.

Dosya Ekleri

• işlemci 2.png
    işlemci 2.png
    3 KB · Görüntüleme: 203
  • işlemci.png
    işlemci.png
    5,3 KB · Görüntüleme: 162
  • işlemci.png
    işlemci.png
    58,6 KB · Görüntüleme: 145
Dostum bence anakarttın gösterge yanlış gösteriyor fahrenheit değeri diyeceğim resimde öyle değil. Bilgisayarı kapatmanı tavsiye ederim diğer bileşenlerine zarar vermesi an meselesi.

Başlıkta yazdığım gibi işlemci 255 derece oluyor yük altında. Ve 255 derece olduğunda ise CPU status ratio X7'ye düşüyor ve CPU voltajı düşüyor. Bu yüzden oyunlarda 10 FPS'ye kadar düşüyor. Bu sorun anakart yüzünden mi işlemci yüzünden mi yoksa işlemci soğutucusu yüzünden mi? Ve ben bu sorunu nasıl çözerim? Not: BIOS'u birkaç kere sıfırladım, termal macunu değiştirdim.
Bende diyorum havalar niye sıcak

Bayılıyorum böyle saçma sapan başlıklara. 255 derece. Kesin öyledir...

Yahu akıl var mantık var, işlemci 255 dereceye çıkar mı? Ölçtüğün program hatalı işte, bunu anlamak neden bu kadar zor?

Konuda yazmayıp en başta yazman geren şeyleri yazarak: soğutucu ve anakart.

760GM-P21 imiş.
  • BIOS güncel değilse güncelle.
  • Anakartın kendi yazılımı ile bak sıcaklıklara.
BIOS güncel. Anakartın kendi yazlımını bulamadım ben sitesinde tekrar bakıyorum.

Bayılıyorum böyle saçma sapan başlıklara. 255 derece. Kesin öyledir...

Yahu akıl var mantık var, işlemci 255 dereceye çıkar mı? Ölçtüğün program hatalı işte, bunu anlamak neden bu kadar zor?

Konuda yazmayıp en başta yazman geren şeyleri yazarak: soğutucu ve anakart.

760GM-P21 imiş.
  • BIOS güncel değilse güncelle.
  • Anakartın kendi yazılımı ile bak sıcaklıklara.
Screenshot_20200706-010025_Instagram.jpg

Ateş ettin yine 😂

Yeni konular

Geri
Yukarı