Çözüldü İşlemci gücünü %99'a çekmek performansı düşürür mü?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

HeraldV

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Mühendisi
Merhaba,

Windows güç seçenekleri altında bulunan işlemci güç yönetiminde "en yüksek işlemci durumunu" %100'den %99'a çektiğim zaman performansta bir düşüş yaşamıyorum. Yani örneğin Battlefield 1 oyununda normalde 150 FPS alıyorsam 60 FPS sabit alıyorum. Bunun sistem üzerinde ileriye dönük bir zararı var mıdır?

Teşekkürler.

Çözüm
Merhaba,

Windows güç seçenekleri altında bulunan işlemci güç yönetiminde "en yüksek işlemci durumunu" %100'den %99'a çektiğim zaman performansta bir düşüş yaşamıyorum. Yani örneğin Battlefield 1 oyununda normalde 150 FPS alıyorsam 60 FPS sabit alıyorum. Bunun sistem üzerinde ileriye dönük bir zararı var mıdır?

Teşekkürler.
Bunu yaptığınız zaman işlemci turboyu açmaz. Bu durumun bilgisayarın sağlığına olumlu veya olumsuz bir etkisi yoktur.
Merhaba,

Teşekkürler.
Bunu yaptığınız zaman işlemci turboyu açmaz. Bu durumun bilgisayarın sağlığına olumlu veya olumsuz bir etkisi yoktur.

Çözüm
İşlemciyi kullanan oyunlarda ciddi performans düşüklüğü yaşarsınız. Ortada %1'lik performans düşüsünden fazlası var. %99'a düşürürseniz Intel Turbo Boost'u kapatırsınız.
Evet işlemci hızı 2.0 ı geçmez oldu. Ama kapattığım zamanda işlemci sıcaklığı oyunlarda 90-95 derecelere çıkıyor.

Geri
Yukarı